Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Mi olyat tud ajánlani egy hazai hardverbolt, amit az Asus, Dell, HP vagy Lenovo kaliberű óriások nem? Elsősorban az egyediséget.
    Mondjuk a zöld SSD a fekete alaplaphoz tényleg elég egyedi... ;] :P

    Jó eséllyel kapunk például korrekt kábelezést
    Miért ez az?

    és persze odafigyelnek az egyes komponensek kompatibilitására, azaz olyan hardveres vagy akár szoftveres ütközéseket úszhatunk meg, amelyek kellemetlen pillanatokat szerezhetnének otthoni építésnél.
    Sima "polcról összeválogatott" alkatrészek, semmi több... Egy Brand gépnél is figyelnek erre, sőt ott figyelnek csak igazán... Otthoni építésnél sincs ez másképp. Elég nehéz például egy 1150-es alaplapba 1366-os procit belenyomkodni. Adott foglalaton belül és kommersz alkatrészeket feltételezve pedig szinte 100%-os a kompatibilitás. Legalábbis az elmúlt 2 évben úgy 35-40 gépet raktam össze és soha sem voltak "kompatibilitási gondjaim" pedig elg színes volt a felhozatal...

    Értem én, hogy fizetett reklám, de ennyi marketing BS-t még a gyártói prospektusokban, vagy általuk megírt "szövegekben" sem találni, mint ebben az egy cikkben... :B

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz rezessanyi #33 üzenetére

    Pont ez a lényeg! A PH egy alapvetően hozzáértőbb/infós/IT-s/kocka/műszaki érdeklődésű/"legalább_utánaolvasok" jellegű emberek által látogatott oldal. Épp ezért egy ilyen cikk nehezebben megy le a torkokon, pláne nehéz "nem-fikázni", hamár egyszer hű, meg ha, meg "ótejóég" az adott eszköz a cikk szerint.

    Az otthoni gépösszerakás pedig egy ilyen célközönségnél pont ugyanaz, mint a motorosoknál/autósoknál az otthoni szerelgetés, javítgatás. És NEM nem az "esztergáljunk új főtengelyt házilag" dolgokra gondolok, hanem az alapfokú és alapvető szerelésekre (gumicsere, olajcsere, akkucsere, karburátor tisztítás stb.). A számítógépeknél ugyanez egy gépösszerakás, egy tápcsere stb. stb... Itt sem állunk neki alaplapokat összeforrasztani a semmiből, de azért "igazi kockáknál" egy boltból összevásárolt alkatrészcsomag géppé alakítása és kisebb karbantartások elvégzése nem szokott gondot okozni. És itt nem feltétlenül a spórolásról, vagy a sufnizásról van szó, hanem arról, hogy ez is egyfajta hobbi, illetve az adott hobbinak egy adott esetben elég jelentős szelete.

    Elég sokan vagyunk szerintem itt a PH-n, akiknek nem törne bele a bicskája egy Brand gép megvásárlásába, de a gépszeretet / hobbi / önmegvalósítás stb. miatt inkább magunknak rakjuk össze a gépeinket (és ha ez még adott esetben olcsóbb is, mint egy "márkás" gép esetében lenne, akkor annál jobb, mehet a pénz még több memóriára stb.-re, vagyis megint csak nem az összeg megspórolásáról van szó, hanem arról, hogy "jobban" is el lehet azt költeni. Ettől még a hobbiba megy így is úgy is.). :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák