Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbj19

    csendes tag

    válasz Dare2Live #79 üzenetére

    Azért nem értem ezt a "na bumm"-al való lerendezést, mert évtizedek óta nincs szükség erre a megállásra, miért jó, hogy ezek után kénytelen leszel? Ez egy elég nagy hátralépés.
    A szállítmányozó kamion is megáll majd? Mindennek a szállítási idejére +20%? Vagy majd holtteherként cipeli a hatalmas saját akksiját? Mondjuk ilyen utazási idők mellett a vonat már kétségkívül egy jobb alternatíva lesz, és nem kell ilyesmin gondolkodni.

    Hogy vesz +300m2-t Budapesten belül pl, ahol körbe van építve?

    Lehet nehéz a balaszonlás, még így is, de ha erre rászabadul ez a rengeteg plusz ismeretlen változó (a random embertömegek random töltési szokásai), akkor még nehezebb lesz.
    Eddig aki odament egy benzinkútra, lényegtelen volt, hogy a legújabb mercivel vagy a legrégibb suzukival, ha kifizette az üzemanyag árát, akkor azonos pénzért azonos idő alatt azonos mennyiséget tankolhatott. Ha balanszolunk, az azt jelenti, hogy valahol vissza kell venni. Akkor most valaki negatívan lesz megkülönböztetve, hiába használná a töltőállomást, nem tudja, mert túl sokan használnak körülötte. Nem lesz frusztráló? Vagy majd indul a verseny a kapacitásokért?
    Én nem vagyok az elektromos autózás ellen, függetlenül attól hogy szeretem-e a rezgését egy belső égésűnek vagy sem, de ezek szerintem komoly dolgok. Sehol nem látjuk ezt működni olyan szintre skálázva, mint amilyen szinten a benzines/dízeles autók vannak a puszta számuk alapján.

  • JHC

    tag

    válasz Dare2Live #79 üzenetére

    Idézet:
    "Na meg az OMV is hogy tesz le az addigi mondjuk 5 töltőállomása mellé másik 15öt fizikailag?"
    Tényleg ez a gond? Vesz még 300m2 aztán oda. Épít új benzín izé töltőkutat odébb ha nem tud venni. Lehet én vagyok helikopter de a Paks 3, infra fejlesztés vagy épp a balanszolás is dimenziokakl költségesebb, bonyolultabb gond.

    Csak hogy tudjad mekkora számokkal dobálózol. Egy nulláról felépített benzinkút ma felülről karcolja a 100M forintot.

Új hozzászólás Aktív témák