2019. augusztus 17., szombat

(#1) korcsi

korcsi
(addikt)

Fordulatszám szabályozás? Erről olvaynék bővebben.
A fix beállításuak nem 5400-as és 7200-as fordulatszámmal mennek?

42; TBS 6205 quad PCIe tuner és MikroTik hEX (RB750Gr3) router eladó

(#2) .mf

.mf
(veterán)

"az IntelliPower fantázianévre hallgató fordulatszám-szabályozással működő Green winchesterek"

Marketing bullshit, továbbra is. A Green mindig is fix 5400 körüli fordulaton pörgött.
Vannak az értelmetlen, csak fw-ben megkülönböztetett kék, fekete, piros, stb színkódjaik, az egyetlen értelmes szín-megkülönböztetést, ami a sebességet jelöli, pont azt szüntetik meg?

(#3) Daywalker válasza .mf (#2) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Így van, kicsit ki is egészítettem javaslatod szerint.
A blue sorozatban eddig is kever-kavar volt, hát most ezután...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Kotomicuki válasza .mf (#2) üzenetére

Kotomicuki
(senior tag)

De, ha egy ilyen, egyszerű lépéssel - gyakorlatilag 0 ráfordítással - árat lehet emelni, akkor miért is ne lépnék meg?!

Armand's such a fool. He says the place has "culture", but have You seen so much as one Gucci bag? No. None! I want civilization and I want it now! ("Lora")

(#5) Bucsi13 válasza Kotomicuki (#4) üzenetére

Bucsi13
(tag)

A címből lemaradt az első idézőjel is! :)

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#6) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Drága a zöld festék vagy mi értelme van ennek? :F

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#7) ANOka

ANOka
(senior tag)

Jön a "brown" széria! :DDD

(#8) Killer01

Killer01
(őstag)

Nah, akkor a Blue széria is kerülendő lesz...kár érte, most is nagy megelégedettséggel használok 3.5 és 2.5 Blue sorozatos WD-ket. Marad a Black/Red/Purple választéknak :D

(#9) Smktrooper válasza ANOka (#7) üzenetére

Smktrooper
(senior tag)

:C :C :C
És visszatérünk a jó öreg szalagkábelre...

Hogy legyen mivel kitörölni....

:R

Reboot

(#10) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Nekem pl. hót mindegy, mert winyó vásárlás előtt mindig speckó adatokra nézek, aztán tapasztalatokat olvasok típusszám alapján.

A nagyközönségnek úgyis elég annyit tudni hogy 5400 vagy 7200, a többieknek meg ott a product ID.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Angel1981 válasza lezso6 (#6) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Én is ezt kérdem.

(#12) Duree

Duree
(veterán)

Ennek nem látom sok értelmét.Minek kell a jó megszokott dolgot összekeverni.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#13) ztoldy válasza Angel1981 (#11) üzenetére

ztoldy
(senior tag)

Biztos kevesen vették, így meg véletlenül megveszed az új szín miatt, ha nem vagy elég figyelmes. Viccet félretéve nem látom mi értelme ennek a lépésnek.

[ Szerkesztve ]

Régi hardverapro: 52 pozitív, 0 negatív. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ztoldy, Magyar µTorrent oldal http://utorrent.hu

(#14) Kube

Kube
(senior tag)

Eddig legalább a tapasztalatok alapján amiket olvastam, gondoltam minden jöhet csak zöld ne. Most meg már lassan kék se? :) Nem tudom minek kell ezt.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#15) Jim Tonic válasza lezso6 (#6) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

Nem kellett senkinek a green, mert sok volt velük a gond. De csak tippelek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) smiti válasza Jim Tonic (#15) üzenetére

smiti
(addikt)

Nálam már több mint 4 éve hibátlanul megy egy green.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smiti https://hardverapro.hu/apro/creative_sound_blaster_x-fi_hd_uj/friss.html & https://hardverapro.hu/apro/alesis_elevate_5_mkii/friss.html

(#17) Jim Tonic válasza smiti (#16) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

A sok gond nem jelenti az, hogy mind elromlik. :)
A WD jól teljesít általában, de a green nem szokták ajánlani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) freeapro

freeapro
(senior tag)

Kár. Én SSD + green kombót használok és nem akarok a gépembe tenni 7200-on visító vincsesztert.

(#19) Supra

Supra
(tag)

Ehhh...

Tőlem akár törölhetnék is, már úgy is kezdtek a kategóriák elburjánzani:
zöld,kék,lila,piros,fekete - akármit is mondjanak, ezek összesen két HW-t takarnak...
Szerintem dosztig elég lenne 2, vagy max 3 kategória: lassú, gyors, megbízható... Úgy is ott vannak a SAS hdd-k, meg az SSD-k is.

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#20) Hieronymus válasza lezso6 (#6) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Akkor van értelme, ha bejelentés nélkül akarod kivezetni a termékskálából, a zöldeket. De nem bukásként szeretnéd letudni. Ráadásul a maradék könnyebben eladható ezzel taktikával. Ki venne kifutott terméket?

Donki Hóte: '... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#21) liksoft válasza Apollyon (#10) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Csak egy példa a sok közül: [link] vagy [link] Eldönthető melyik a szimpi. Meg a többinél is van időnként hasonló akarom mondani nem hasonló mechanika azonos típus alatt. (Altípus szinten már nem, de ugye azt is szokták a kereskedők hirdetni. ;] )

Időnként szenvedés mentéshez alkatrészt keresni..... ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#22) Béééla

Béééla
(őstag)

Gusztustalan lépés...
Két kategóriát egybemosni, hogyan emeljünk árat pofátlanul kiskönyv 6. oldal... Ügyes húzás, csak akkor milyen HDD-t vegyen magának az ember?

Bélabá

(#23) Trailblazer

Trailblazer
(őstag)

Én is elégedett vagyok a Greenekkel, tehát nem örülök.

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!

(#24) Apollyon válasza liksoft (#21) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Na ebbe beletrafáltál, mert nekem pont ilyenem van otthon a notebookomban, egészen pontosan a HXZT1, ezt még fejből is tudom... Ok, én mondjuk utánanézek, de másnak valóban lehet gondja.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) Graphics

Graphics
(félisten)

Akkor marad a Hitachi, tudom az is WD-hez tartozik, remélem oda nem mossák a fost át.

(#26) AusWolf

AusWolf
(őstag)

Ennek semmi értelme. Pont azokról a megjelölésekről van szó, amiknek még értelme is van (volt).

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#27) Lev2467 válasza korcsi (#1) üzenetére

Lev2467
(csendes tag)

Western Digitaléknál is áll a bál nem tudják már mit csináljanak :D Véleményem szerint a Green széria nem igazán jó mert tele van selejtes modellekkel fejhibásak,elektronika,nem indul el, meg stb! Nem is kellett volna elkezdeni ezt a szériát anno!

A Blue és a Caviar Black a legjobb széria! Ja és bocsi a RED NAS 0-24-es HDD-k se utólsóak!

De a WD-nél az is rossz hogy nem tudsz elektronikát (PCB) cserélni a vinyón mert a merevlemez össze van párositva az elektronikával :( :(

Szart nem adok el! Csak tesztelt minőségi cuccokat!

(#28) jeri

jeri
(tag)

Vagyis most már tudunk SSD-t is:hypersebesség pipa
marad a setétszéria:szupersebesség pipa
azé má legyen profit:zöld átnevezve kéknek, ár megemelve kék árba,és 7200-es kék kihal

(#29) Fiery

Fiery
(veterán)

HDD = tarhely, SSD = teljesitmeny. Ha ebbol indulunk ki, teljesen felesleges cimkezni a merevlemezeket, es SZVSZ a 6000+ rpm-nek sincs semmi ertelme. Egy 7200 de me'g egy 10000 rpm-es vinyo is rohadt lassu a mai vilagban, plane ha egy NVMe-s SSD-hez hasonlitjuk. A vinyoknak lassunak kellene lenniuk, de csereben megbizhatoan kellene nagyon sok adatot tarolni hosszutavon is.

(#30) Smktrooper

Smktrooper
(senior tag)

Még időben vettem akkor kéket. Egyértelmű, hogy kék és nem zöld. :DDD

Reboot

(#31) Smktrooper válasza Fiery (#29) üzenetére

Smktrooper
(senior tag)

Szivemből szóltál.

:R

A megbízhatóság az első.

Reboot

(#32) TeeJay válasza Graphics (#25) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

én is ezért vettem Hitachi-t
asztali gépemben WD10EZEX van talán azzal még nem lehet gond mert csak 1tányéros Blue
de mást nem vennék

amúgy tényleg kár bonyolítani a helyzetet
1széris 5400-as 1széria 7200-as meg a Velociraptor olcsóbban 10K vinyóként és kész
mindenki el tudta volna dönteni mit akar

adattárolásra 5400
rendszerre 7200
aki meg torrent alá akarja 10K Velociraptor és pá

egyébként szerintem pár év múlva a két nagy HDD gyártó akkorát fog koppanni hogy kész
SSD átlépi őket és a Nokia sorsára jutnak aki szintén nem foglalkozott a megváltozott igényekkel
egyre nagyobb tárhely jön SSD-ből míg a vinyót még mindig drágán adják és nem ad semmi előnyt a nagyobb és egyelőre olcsóbb tárhelyen kívül

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#33) buherton válasza korcsi (#1) üzenetére

buherton
(őstag)
LOGOUT blog

Ha fix, ha nem, szabályozni kell a fordulatszámot.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) Jester01 válasza freeapro (#18) üzenetére

Jester01
(veterán)

Attól nem lesz 7200-as hogy mostantól kéknek hívják. :N

Jester

(#35) Gaben01

Gaben01
(senior tag)

Nekem több,mint 2 éve dolgozik a gépben egy WD20EZRX és egy WD20EARX, amiket tárolásra használok, a rendszer ssd-n van. Napi szinten 8-10 órát mennek, van torrent is, még sincs probléma velük. Ezek előtt is wd greenek voltak a gépben, csak a méret miatt cseréltem őket. Semmilyen hátrányt nem tapasztaltam eddig és negatív élményem se volt velük. Miért köpködi mindenki a green szériát? hdd topikot nagyon régen nem olvasok, úgyhogy tényleg érdekel.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#36) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Teljesen elkékültem, amikor olvastam. ;] Mi az értelme ennek nem tudom. :N Ha már a színek: én feketét, pirosat vagy lilát vennék. Gyorsnak ott van az SSD.

[ Szerkesztve ]

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#37) piero86

piero86
(tag)

2db 1TB WD Blue ( EZEX) működik a gépemben, az SSD mellett. Ezekkel teljesen elégedett vagyok teljesítmény terén, és a hangjukat sem hallom. Akkor ezentúl figyelnem kell mit veszek ha tervezek még hasonló lemezt venni...

(#38) edward2

edward2
(addikt)

Szerintem meg lassan a vinyók bekaphatják főleg ha 7200on akarják visíttatni. Marad az SSD meg a cloud.

(#39) piero86 válasza edward2 (#38) üzenetére

piero86
(tag)

Sok lemeznek 7200-on semmi hangja. Nem tudom miről beszélsz... Adattárolásra még mindig a legjobb megoldás.

(#40) Sanchez638 válasza piero86 (#39) üzenetére

Sanchez638
(addikt)

Van olyan amelyiknek van hangja...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41) piero86 válasza Sanchez638 (#40) üzenetére

piero86
(tag)

Nekem eddig 3db WD Blue 1TB (EZEX) vinyóm volt. Egyiknek sem hallottam a hangját, kivéve mikor kikapcsoltam a gépet és leállt! :D

[ Szerkesztve ]

(#42) mongi

mongi
(senior tag)

Már kint vannak a piacon ezek az amorf "kékek", íme egy példa:

Régi típus 7200-as:
WD Blue 10EZEX 1TB HDD, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Az új típus (régi green):
WD Blue WD10EZRZ 1TB HDD 3.5'', SATA/600, 5200RPM 64MB cache

Itt a lista melyik milyen: Western Digital HDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#43) AusWolf válasza mongi (#42) üzenetére

AusWolf
(őstag)

Emékszem még azokra az időkre, amikor a feketék 10000 RPM-en pörögtek. :U Hogy most mi a különbség az egyes típusok között, az rejtély.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#44) Béééla válasza Fiery (#29) üzenetére

Béééla
(őstag)

A címkézés nem csak teljesítményt jelöl WD-nél! A green azon felül, hogy csak 1 év garit kap, hajlamosabb megfeküdni. És pont az adat, Amit nem cserélsz ki. Megpusztult alaplap, proci senkit sem zavart a bosszantó kiadáson kívül, de megpusztult vinyó miatt már fájt majd' mindenki feje!

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#45) Kopi31415 válasza piero86 (#41) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Azért még ork matek szerint is van különbség a három és a sok között.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#46) Kopi31415 válasza lezso6 (#6) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Nem, a kék lett olcsó, mióta a VW dízel befeketítette.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#47) zoty314 válasza mongi (#42) üzenetére

zoty314
(tag)

5400RPM, nem 5200RPM, egyébként a meglátás tökéletes. :)

(#48) Eraserhead

Eraserhead
(csendes tag)

Otthoni nasomba (10-12 lemez) a legmegbízhatóbbak az olcsó vinyók közül mindíg a wd-k voltak, seagate volt a legrosszabb, soha többet nem veszek seagate vinyót. 20ears 20earx évek óta megy bad block nélkül. Legutóbb 30ZRX-et vettem eddig ezekkel sincs gond.

(#49) zoty314 válasza Daywalker (#3) üzenetére

zoty314
(tag)

Ahogy .mf kolléga is írta: "A Green mindig is fix 5400 körüli fordulaton pörgött."
Ez viszont nem azt jelenti, ami a cikkben van: "(valójában ez is fix fordulatszámon, 5400 rpm-en) működő Green winchesterek"

Nem volt az mindig 5400. Volt, hogy 5000, ritka esetekben 5900. Illetve lehetett teljesen más érték is. Az esetek nagy többségében lehetett 5400 körüli érték, de akkor sem lehet kijelenteni, hogy minden példány fix 5400-ra volt belőve. Ha ezt mégis alá tudod támasztani, akkor természetesen elismerem.

Az Intellipower meg simán félre van magyarázva sok helyen. Szó sem volt valósidejű fordulatszám-szabályzásról. Csupán annyit mondtak, hogy a vinyókat még a gyárban bekalibrálják (valószínűleg nem egyesével, hanem csak szériánként egy-egy mintapéldány alapján) egy fix fordulatszámra, hogy a teljesítményre és az energiafelhasználásra nézve "optimális" értékeket kapjanak, amire rásegítettek valamennyit a firmware-rel is.

Másik probléma, hogy a Blue szériában vannak 5400-as fordulatszámú példányok is, szóval ez sem igazán helytálló: "Green winchesterek bekerülnek a fix 5200 és 7200 fordulatos HDD-kből álló Blue családba".

Egyébként a cikk hírértékéből ezek mit sem vonnak le. Nekem is újdonság volt, mivel nincs sok időm ilyesmit olvasni. Köszönöm, hogy megírtad. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) tailor74

tailor74
(őstag)

Ha ez ilyen nagy gond, veszünk Red/Black szériából hdd-t, aztán kész. SSD mellett majdnem mindegy milyen van, csak halk, és megbízható legyen.

tailor74

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.