Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #134 üzenetére

    kezdetektol azt a teljesitmenyt hasznalta

    A többletet nem használod. Tévedés. Pláne nem, ha nem olyan a hardverkörnyezet. Ha meg olyan, akkor meg szevasz azon is bukod a másik felét és hát erősen kérdéses, hogy mennyi értelme is van VGA miatt az erős környezetnek, ha egy 1060 alá a mai napig elég egy ivy, ami ugye 3. generáció, most meg járunk a kilencediknél.
    Az izom VGA (bármilyen is legyen) VR nélkül nem használt tartalékokat jelent, mondom úgy, hogy 1060-at vettem, amikor DK2-ről váltottam CV1-re és elvoltam vele. Szóval a VR-hoz „kell” az erős VGA is túlzás, de FullHD-ra pláne értelmetlen, a 4K a konzolportokban meg nem felskálázott FullHD?
    Mondanám, hogy cserés már a 1060, persze, de mire?
    Ha sokkal erősebb VGA-t vennék akkor most kéne lap+cpu+ram csere is mellé egyszerre. Ehhez képest még csak most tartok ott, hogy lement annyira az értékkülönbözet, hogy most kicserélem 3570K-t egy 3770-re. De csak mert két doboz cigi kb. a kettő ára közötti különbség. Más elfüstöli egy nap alatt.
    Az MS mikrokódját töröltem anno, szóval az i7-en én most majd bekapcsolom a HT-t aztán ha ér annyit az a pár szál akkor valami levetett 1070 esetleg, talán vagy még az sem. Egyszerűen ... 62k-ért vettem újonnan a 1060-at, már a 3 év gari is lejárt és most százezer egy hasonló kategóriás VGA.
    Én addig nem veszek új hardvert, amíg ennyire túl van tolva. Ugyanezt a teljesítményt meg nem kérem átmatricázva.
    A 9. generációs i3 kvázi tök ugyanaz, mint a 3570K, amit a mai napig használok. VGA-knál meg ilyen 10-20%-os különbségeket ne mutogassanak pláne úgy ne, ha még a 1060 is 50 FPS felett van.
    Hidd el, hogy sokan olyanok, mint én, szóval megy majd lefelé, ha nem lesz új bányászláz.

    Egy erős olcsó népkártya kell ahhoz, hogy a magamfajták levessék az ivy-t végre. A százezer az nem népkártya szint. Amiatt én még nem mozdulok meg.

    Persze lehet vitázni, de ha az izom VGA-ddal elkezded majd a Diablo4-et nyomogatni akkor sok értelme volt...

Új hozzászólás Aktív témák