Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz kolopele #243 üzenetére

    Tetszik a hozzáállásod. Ilyen egy igazi vitapartner. Higgadt és próbál érvekkel győzködni. 1-2 embernek lehetne tőle tanulni. Természetesen mondom ezt úgy, hogy nem mindenben értek vele egyet. Dehát ezért vagyunk emberek és nem állatok. Ha tovább győzködsz lehet, hogy beújítok ideiglenesen egy i7 6700-ra. Azt majd a k-s meg ez felváltva fog rötyögni.

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

  • CzGöbe

    tag

    válasz kolopele #243 üzenetére

    Azt azért ne felejtsük el, hogy a HT nem egyenértékű a fizikai processzormaggal! Magyarán az az i7 látszólagosan csak 50%-on pörgött, a valóságban a GPU kiszolgálása kihajtotta 100%-osan a 4 valós, fizikai processzormagot. Mivel minden játék 100%-on pörgette a GPU-t, az i7 is éppen 100%-on pörgött a 4 fizikai magján, a szintén 4 fizikai magos i5 is pontosan ugyanannyi számítást végzett el (4,6 GHz-es tuninggal 80%-os kihasználtságon kijön pont a 3,7 GHz, ami az i7-nek volt a sebessége).
    Abban pont nincs igazad, hogy "nagyon is számít a HT, nem az órajel a döntő tényező," de az teljesen jogos, hogy a turbó, nos azt nem hosszú távú terhelésre találták ki, tehát játék esetében annak megléte vagy nem léte tényleg elhanyagolható.
    A placebo hatás mindent szebbé tesz! :)
    Majd egyszer próbáld ki, hogy az egyik kedvenc játékod elindítod 1280*720-as felbontáson és minimum részletességgel, nem 4K-ban, hogy a GPU ne 100%-on pörögjön, hanem processzor limites legyen a max FPS, és nézd meg, hogy a windows feladatkezelő mit mutat, mennyi a kihasználtsága az i7-esednek!

    Hannibhál:
    Ezek a frametime diagramok! :Y Minden elismerésem, nagyon szemléletes, sehol nem láttam még így, nagyon jól kitaláltad! :C
    A nevetséges konklúzióval én is egyetértek, mint mindenki szerintem, a legjobb az egyszerre legmagasabb órajelű és legtöbb magos proci! :D Ahogy Dißnäëß kolléga ezt jól le is írta, ezt tudja jól az Intel is, ezért kérnek el ennyit érte. Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg a CPU kihasználtságot is, mert a HT miatt valószínűleg az i7 nálad is csak "félgőzön" pörgött, persze amikor minden kis plusz számít, akkor számít az a kis hatékonyságú HT is.

    Akinek az atomstabil játékélmény számít, ne legyenek laggok, az szánja rá az időt és energiát arra, hogy személyre szabja a beállításokat, limitálja az fps-t. Aki pedig csak casual gamer, az verje földhöz az ülepét, hogy tudott venni egy pentium/i3/r3/i5/r5/i7/r7 procit, hasonló értékű videokártyát és jól szórakozik a fűtött lakásban a gép előtt a kedvenc játékával auto beállításokon! Tudom, hogy az e-penis megfizethetetlen, de minden másra ott a MasterCard! :))

    #Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

Új hozzászólás Aktív témák