Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz szuszinho #53 üzenetére

    Ha öreg gépről van szó, akkor lehet hardveres probléma.
    Csak tippelni tudok. Amikor a notebookom usb portjaira volt kötve éveken át pár tuner, akkor tapaztaltam olyat, hogy egy idő után bizonytalankodni kezdtek. Később pedig néha fagyogatott is a gép. Idővel kiderült, hogy az usb vezérlő kezdi megadni magát, mert máshová dugva működött. Mostanra már a kihasználatlan port mellett is kerlen pánikot okoz a hibás vezérlő.

    Ha esetleg nagyon új, esetleg instabil kernelt használsz, amiatt is lehet baj. Hupon valaki panaszolta, hogy 4.8.15 utáni kernelekkel instabil a tuner, bugos lehet a drivere. Ott javasoltam, hogy az új kernel talán új firmware fájlt is igényelhet, mert crazycat repójűban azok is frissültek [link], 4.11 -re mondja hogy megint stabil.

    Raspberry pivel használtam egy időben, sok más tunerrel együtt. Volt hogy nekem is pár nap után kellett egy újraindítás, mert nem lett jó a vétel. De hogy energiagazdálkodás vagy a gyenge jelszint vagy az újabb kernel okozta, az nem derült ki. Mostanában nem sokat néztem tévét, a kábelest pedig nem használtam vagy 3 hónapja.

    Szóval, általánosságban, ha korábban nem volt gond, akkor ha változott szoftveresen valami, arra gyanakodnék. Ha szoftveresen nem változott, akkor esetleg hardveres probléma kezdetet is lehet. Esetleg próbálhatod win alól a diagnosztikai programmal nézni, hogy milyen erős jelet érzékel (visszább van kép és link). Esetleg a kábeles jel erőssége is változhatott, ha régebbi rendszer és nem az új üvegről visszakonvertálós.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák