Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz #27483136 #116 üzenetére

    Legalább én is tanulok szépen olvasgatva a hozzászólásokat :) Amit nagyon szépen köszönök. Javítani is fogom az említett dolgokat.

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

  • DBob

    őstag

    válasz #27483136 #116 üzenetére

    Hát ez tényleg már csak felesleges szőrszálhasogatás. :))

    Nem érzem úgy hogy "hibás kifejezést, mértékegységet, vagy bármit" használtam volna, ami miatt engem most nevelni vagy kijavítani kéne, mindössze egy elterjedt köznevet használtam, és azt is helyesen. Véletlenül sem reflex (vagy hogy szőrszálhasogassunk: bass-reflex, vagy passzív-membrán), tölcsér, bandpass, vagy transmission line dobozt emlegettem, hanem zártat. Ott is ügyelve arra hogy ne falat írjak, hanem összehajtott falat, amire válaszolva te falat emlegettél.

    Azzal pedig hogy a különbség elvi, nem tudok egyet érteni. Az elv mindkettőnél ugyanaz: mind a végtelenített fal mind a "belőle képzett" zárt doboz az akusztikai rövidzárat tökéletesen (és most tekintsünk el attól hogy nincs ideális végtelen fal, se ideális zárt doboz) semlegesíti. A különbség a fizikai megvalósításban, tehát a gyakorlatban, és az ezzel megváltozó paraméterekben van. De hát te szakmai vagy, úgy hogy tudod :)

    Azzal meg hogy általánosságban mennyire helyes a szó használata...nem különösebben tudok, akarok vitatkozni, erre a nyelvészek valók, nem a mérnökök. Minden második szót ki lehetne akkor törölni a nyelvünkből mert helytelen. Egyik kedvenc példám a "szia". A "see you later" angol "elköszönő" formából szlengesedett "see you", majd "see ya" formában jött át hazánkba. Mégse zavar senkit szép nyelvünk eme elterjedt korcsulása, hiszen itt nem arról van szó hogy egy friss műszaki találmány milyen nyelvből és hogyan honosodik, hanem egy az emberiséggel egyidős cselekménnyel összekapcsolodó szó. De persze ez is már csak szőrszálhasogatás :))

Új hozzászólás Aktív témák