Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz P.H. #43 üzenetére

    Más logika, de szerintem jóval könnyebb is pl. OpenCL-ben programozni (amennyire meg tudom ítélni, belenézve néhány forrásba), mint kézzel sokszálúsítani.

    OpenCL vs. CUDA tekintetében, az előbbi mellett szól az is, hogy a kutatók többnyire előnyben részesítik a magasabb szintű nyelveket és a platformfüggetlenséget, szemben a hw-közelibb, gyártófüggő megoldásokkal. (Nem beszélve az említett dolgokról. [Amúgy nem egészen értem, mire gondoltál, én mindig is a full kontroll miatt szerettem az ASM-et. Kellő gyakorlattal és figyelemmel azt csinálja a kód, amit elképzeltünk. :) Legalább is CPU-n. A CUDA-nál -- ami nem annyira hw-közeli -- viszont van olyan, hogy a GPU mást csinál, mint elvileg kellene, olyankor aztán tépheti a haját az ember. :D ])

    Olyan "bajai" is voltak, de a legjobban az idegesítette, amit írtam, szóval olyan megkötések és rugalmatlanságok, amit jobban is meg lehetett volna oldani (sw szempontból, adott hw mellett), ha kicsit jobban átgondolják, stb.

    (#45): Azért egy gyengébb CPU-n emulálni egy jóval erősebbet, hát ez nem lesz túl hatékony. Viszont erre csak olyan, főleg régebbi programoknál lesz szükség, ahol a kóder nem kapható a portolásra/újrafordításra (utóbbit némi igazítás után). A mai programokban már amúgy is nagyon kevés a kézi ASM (bár pl. C-ben is meg lehet segíteni a fordítót az adott CPU-ra optimalizálásban). Meg ott van a Java, stb., ahol hozzá sem kell nyúlni a kódhoz.

    Mindenesetre, ez azért olyan mérföldkő lesz, amire régóta vártunk... Most már csak annak kellene bekövetkezni, hogy az uralkodó OS nem a Windows... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák