Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz E.Kaufmann #33 üzenetére

    Szerintem az emberek nagy részének igényére már 10 évvel ezelőtt is meg volt a kielégítő teljesítmény, de ennyi idő kellett mire az SSD általánossá vált, és nem vágyott mindenki a gyorsabb gép után, aminek a hatása már akkor látványos volt, és vissza is vetette a fejlesztések ütemét. (a 7xxx is csak egy kicsinosított Nehalem)
    Ha ezt nem látták volna akkor, akkor biztosan nem állnánk egy helyben lassan 10 éve.
    Nem akaródzott gyökeresen új dizájnt építeni, mert nem volt muszáj, bizonyítottan szépen hozta a bevételt.
    Most hogy megjelent a Ryzen - ami nem volt lebéklyózva 10-évvel ezelőttre -, kiderült hogy lejárt a szavatossága a Nehalem reszelgetésének, bizony újra kell gondolni. Annyi előnyük maradt, 3-4 évig, a piacon lévő szoftverek hozzájuk kötődnek, optimalizáltak.

    Szerintem nincs az X86-nak vége, csak ezt mutatta az évi 5+5% fejlődés, amit Intel határozott meg.

    Nekem borzasztó megnyugtató, hogy vezetékkel tudom összekötni a perifériákkal, és ha áram van akkor korlátlan ideig, állandó minőségben tudom használni. Nekem "ez a szabadság" amit a PC nyújt. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák