Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Johnny Cage #16 üzenetére

    15.4 és most is ilyet nézek. :U
    Se nagyító, se semmi. Egyébként 15.4-ben van 1920x1200 is, illetve 16"-ban full HD (1920x1080).

    [ Szerkesztve ]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • nuke7

    veterán

    válasz Johnny Cage #9 üzenetére

    nem. :N nem tudja a játék grafikájával meghajtani még a saját kijelzőjét se ez a noti, nem hogy egy rákötött "nagy TV" -t...
    azért mondom h a "gamer noti" szerintem egy presztízs cucc, gyakorlati haszna nincsen.
    mert megfogod a desktop pc-det, rákötöd egy nagy tévére és máris ott a jo játékélmény mert normális grafikát tudsz beállítani.
    amíg egy ilyen gép 400-500k m.o.-n, addig inkább veszek 200ért egy jo gamer gépet - sokkal jobb vga-val - vagy teszem azt 220ért, és a maradékból meg egy notit a hordozhatóságért, és előrébb vagyok. szerintem. (sokkal)

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Johnny Cage #32 üzenetére

    Simán kihajtja.

    nem, volt is rola ph cikk, csak most nem kerestem rá.

    És azt mondták e neked, hogy nem a TV méretétől függ a felbontása...

    mondták,sőt. de láttál már 40"-es tv-t 1024*768-ban? szörnyű...

    ...a halódó desktop PC-vel ellentétben.

    jól hangzik ez, de én őszintén nem tapasztaltam ilyesmi változást (fogyasztoi oldalrol) a desktop pc piacon... :U

    és persze hogy a celeronos gépeknek van piaca, azok megérik 100k körül, pont ezt mondtam.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Johnny Cage #34 üzenetére

    ha halódna a desktop piac az azt jelentené, hogy lassulna a fejlődés üteme (pont az ellenkezője van most sztem), nehezebben lehetne beszerezni dolgokat (mert kevesebben gyártanának, mert nem érné meg), drágábbak lennének a dolgok. (mivel kisebb lenne a választék)
    de ezek így nem igazak. az egy dolog, hogy most az nvidia nincs jo passzban, de azért a desktop piac nem érzi egyáltalán rosszul magát szerintem.
    szoval nem tudom, hogy mibő gondolod, hogy a desktop piac nincs jol...

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz Johnny Cage #36 üzenetére

    MOD: az embereknek ma kompakt, kis fogyasztású, kis helyet foglaló eszközökre van szükségük. A laptop sokkal inkább megfelel ezeknek a követelménynek (ráadásul hordozható), mint az asztali PC. Utóbbi marad a hardcore felhasználók játékszere, még egy ideig.

  • nuke7

    veterán

    válasz Johnny Cage #36 üzenetére

    Miért nem jársz utána mielőtt elkezdessz vitatkozni valamiről?

    utána jártam.
    szerinted hány gyártástechnologiai váltás történt? szerinted hány ujfajta proci készült?

    Nem, az azt jelenti, hogy folyamatosan csökken a kereslet a desktop PC-k piacán.

    Te tudsz akármennyi közgázt is..?
    ha csökkenne folyamatosan a kereslet, akkor lassulna a fejlődés, mert nem érné meg fejleszteni a desktop szegmensbe.
    gigászi fejlődés? hát szerintem most gyorsabb a fejlődés mint a PII - PIII váltás idején. szerintem.
    a több magos procik sehol sem a laptop-okba szánt dolgok voltak először, azok a szerverekből jönnek.
    "Miért nem jársz utána, mielőtt elkezdesz vitatkozni valamiről?" ;)

    Az utóbbi 2-3 évben gyakorlatilag csak az ATI koncentrál teljes erővel a diszkrét VGA-k piacára, ami hosszú távon könnyen lehet, hogy megbosszulja magát.

    aha. a diszkrét vga-ra lehet. (habár ebben nem lénnék biztos - 8800GT pl. az nvidia volt az elsö ha jol emlékszem a dx10-ben... :U )
    de az intel nem hinném h kisebb vehemenciával fejleszti a desktop cpu-kat. Se az AMD.
    modernebb gyártástechnologia, uj processzorok, uj utasításkészletek, uj standardok, stb.
    TE hol voltál eddig? :DDD
    tény hogy a laptop - netbook, nettop - piac fellendült, de korántsem csökkent annyival a desktop piac annyival mint amennyivel ezeknek a kereslete nőtt.
    az igazi desktop piac mindig is a gamereké és a szervereké volt. és azokból nem hinném h kevesebb lett...
    szóval az hogy halódik a desktop pc piac szerintem egy téves állítás, még akkor is, ha nem Te találtad ki.

    Csökkentett fogyasztás és modernebb gyártástechnológia, nagyjából ennyi.

    ezzel meg csak azt árulod el, hogy nem nagyon értessz a számítástechnikához. :R

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Johnny Cage #39 üzenetére

    beszélek magyarul, de angolul többet szoktam írni, bocs.

    viszont kezdelek nem érteni... az i7 egy éve sincs h megjelent, és te években mondtad a desktop pc visszaesését.(hogy 2-3éve csak az ati koncentrál a desktop-ra teljesen, ami nem igaz mondjuk) ha az i7-re érted, hogy senki nem fejlesztett rá, az a legjobb esetben is csak hónapokban fejezhető ki...
    az, hogy hányan cserélték már le nemhinném, hogy mérvadó lenne. mindig el kell telnie valamennyi időnek amíg az emberek cserélnek, ez mindig így volt. Te se vettél rögtön c2d-t amikor megjelent, vagy igen?
    amugy meg elég nagy előre lépés az i7 a c2d-hoz képest.
    először is ugye natív négymag, nem pedig 2x2. sokkal több cache van benne, ergo gyorsabb is, a HT-ről meg nem is beszélve. (ugye így 8 szálon tud dolgozni, a 4 helyett), a memória kezelő a prociba lett integrálva... Most tényleg soroljam fel az i7 előnyeit? :F

    ha te a modernebb gyártástechnologiát egyenlővé teszed a nagyobb teljesítménnyel akkor igazad van. (csakhogy ez egyáltalán nem mindig van így)
    de ha már ott van a nagyobb teljesítmény, akkor milyen fejlesztés kellene még neked, ami "groundbreaking" ?
    nem az az egész fejlődésnek a lényege, hogy egyre olcsóbban egyre nagyobb teljesítményed lehet?
    mert szerintem igen, és ebből a szempontból egyáltalán nem lassult se a fejlődés, se a piac, se a kereslet nem csökkent szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák