Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    Ebből még valami jó is kisülhet. Gondolok itt arra is hogy (esetlegesen bizonyos) PhysX/CUDA feature-k implementálása OpenCL-be a közeljövőben.
    Arra már nem is gondolok hogy az illetőnek mekkora rálátása volt a közeli/távoli jövőben az nVidia cégen belüli fejlesztéseire, elgondolásaira, titkos projektjeire.
    De lehet csak túlértékelem az illető korábbi pozícióját az nVidia-n belül. :)
    Ha jól emlékszem anno pont az nVidia szipkázott el jónéhány fejlesztőt az ATI-tól az AMD-ATI fúzió idején. Abból is biztosan profitáltak valamennyit ők is.

    Tomcat

  • Tomcat

    őstag

    válasz Bounti #29 üzenetére

    Ez a mi vállaltunknál is így megy. Sajnos néha a lehető legrosszabkor jön egy-két munkatárs elvesztése/elbocsátása, de ez néha elkerülhetetlen. Egy dolog mindig benne van a munkaszerződésben, mégpedig az hogy a jelen munkaviszony megszűnése után 3 évig nem állhat munkába más cégnél hasonló vagy ugyanolyan pozícióban mint nálunk. Persze ez akkor érvényes ha az adott illető sok dologban "benne van" egy cégen belül és a cégvezetés nem szeretné ha az a konkurencia közvetlen tudomására jutna. (Viszont egy betanított szakmunkás a gyártósorról nem sok vizet zavar ebből a szempontból.) Egyébként benne van a munkaszerződésben az is hogy az itt megszerzett információkat üzleti titokként kell kezelni és sem szóban sem írásban nem adhatja ki harmadik félnek. Többoldalas szerődés ez általában szinte mindenhol és bármelyik fontosabb pontjának a megsértése munkaügyi pert/eljárást von maga után. Gondolom ez ugyanígy lehet az AMD-Intel-nVidia vállalatoknál alkalmazott munkaszerődésekben is.

    [ Szerkesztve ]

    Tomcat

  • Tomcat

    őstag

    válasz Chaser #32 üzenetére

    Tudom sajnos, ez nálunk is megtörtént. Kereskedelmi Igazgató dobbantott anno egy magasabb fizetési és költségtérítési ajánlattal rendelkező céghez és mint "piackutatás" munkakörre vették föl. Pesze azt 1 percig sem csinálta egyből ment az új üzletek után. Nálunk a per úgy zajlott 2 évig hogy bizonyíthatóan megnőtt a másik cég keresekdelmi árbevétele miközben a miénk ugyanannyival csökkent. Érdekes módon a másik cég ügyfelei és a miénk is részben ugyanazok voltak. Míg nálunk a kapcsolat évekre visszamenőleges volt az "új" munkaadónál gyakorlatilag a volt kolléga belépésével egy időben kezdődött. Ezen tényezők ismeretében ítélt meg jogos kártérítést nekünk a bíróság "elmaradt haszon" címen. :)

    Tomcat

  • Tomcat

    őstag

    válasz Badman 4ever #33 üzenetére

    Nagyvállalatoknál szinte mindenhol jogász csoportok dolgoznak azon hogy megkeressék a jogi alapot arra ha valahol sérül valamilyen érdekük. Kulcspozíciót betöltő vezetőknek teljesen más a munkaszerződésük mint a többieknek. Ha hibáznak az AMD-nél és kitudódik bármilyen úton hogy előnyt szereztek abból hogy vezetőbeosztású embert hoztak át az nVidia-tól és erre bármilyen bizonyíték is lesz akkor megteremtik az okát egy munkaügyi pernek (vagy ha bármilyen ismeretet felhasználnak ami az új munkatárshoz bárhogyan is, de köthető szabadalmi pernek.) Lehet okosan is csinálni az ilyen áttelepülést de mindig kell valamilyen "áldozatot" is hozni az érdekében.
    Sajnos ilyen világban élünk. Az ilyen jellegű munkaügyi/szabadalomsértési/piacfelosztási pereknek a töredéke sem jut el hozzánk.

    Tomcat

  • Tomcat

    őstag

    válasz M@cika #71 üzenetére

    Hidd el én mind a két oldal (munkaadók-munkavállalók) nézőpontját ismerem és tudom hogy kinek-kinek mely szempontok azok amik fontosak de egy valamit mindig hozzá szoktam tenni amikor ilyen téma kerül szóba:
    A munkaadó (cég) nem létezhet a munkavállaló nélkül, a munkavállaló meg éhen hal ha nem kap fizetetést az elvégzett munkájáért. Ez egy szimbiózis, ami mindkét félnek egy bizonyos szintig az "elfogadhatóság határáig terjed". :)

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák