Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    Imádom a magyar fórumokat kib@szott műanyag, fém és szilícium darabok miatt életlen késsel vágnál el egyesek egymás torkát... vagy legyen szó bármi másról.

    Halkan megjegyzem, hogy egy ismerősöm sem használ AMD CPU-t és VGA-t aki komolyabb grafikán játszik full HD-tól nagyobb felbontáson vagy fényképekkel, videókkal/filmekkel és zenével foglalkozik.

    Valamint egy ismerősömnek sem tudtam AMD CPU-t rakni a gépébe, mert egyszerűen nem hozzák azt a szintet ami elvárható lenne (fogyasztásról és melegedésről ne is beszéljünk), meg a személyes tapasztalataimból kiindulva AMD VGA-t sem javasolok ismerősöknek, az meg a másik, hogy legtöbb régi barát, haver Nvidia kártyákat használtak a mai napig ATI/AMD kártya nem is érdekli őket.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz atti_2010 #187 üzenetére

    Tököm tele van a trollozással már, nincs valami magyar kifejezés erre?

    Akinek gépet raktam össze játékra kellett, minimum full HD felbontáshoz vagy afelett. + minden grafikai beállítás maxon.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz MZperX75 #199 üzenetére

    Anno mikor próbálkoztam az AMD VGA-val először HD 4850 személyében akkor driver és azt magába foglaló monitor felbontás problémába ütköztem.
    Nvidia VGA-val az Acer X223w típusú monitorom natív 1680x1050-es felbontását simán kiolvasta a driver és tudtam használni, majd váltottam a már említett AMD VGA-ra (Nvidia 7900GT-ről), csináltam egy tiszta telepítést azaz újraraktam a Windows-t és nem tudtam beállítani az 1680x1050-es felbontást csak majd 2 napos babrálás után sikerült kierőszakolnom hogy kezelje rendesen a monitorom felbontását, és ez máskor is előjött WIndows újrarakás után tehát egy műveletsort végig kellett csinálnom és csak akkor működött rendesen natív felbontáson a monitorom HD 4850-el.
    Majd friss driver telepítésénél ütköztem problémákba... az új telepítése során letörölte a régit, de valami hiba miatt nem tudta felrakni az újabbat és utána nem akart felmenni az új driver. Azt már nem emlékszem, hogy hogyan oldottam meg, de arra tisztán emlékszem, hogy nem kicsit káromkodtam.
    Később HD4850 helyett lett Nvidia GTX 275.

    Érdekeltek a laptopok így lett egy AMD Mobility HD 5470-es dedikált VGA kártyával ellátott notebook-om. Ott olyan problémába ütköztem, hogy egy LED tévére kötve HDMI kábellel nem volt hang és még a kép is le volt csúszva tehát nem láttam a nagyját és a színek is rondák voltak. Bármit babráltam a tévén vagy a VGA driver-ben nem tudtam megcsinálni.
    Majd lett egy Nvidia GT555M-mel ellátott laptopom és érdekes mód ugyan azzal a kábellel és tévével semmi problémát nem tapasztaltam.

    Ezek miatt én nem nagyon akarok AMD VGA-val ellátott gépet sem magamnak sem pedig az ismerőseimnek, de mint írtam nagyjából mindenki Nvidia VGA-kat használ mióta van PC-jük, CPU-ból meg utoljára ami volt AMD az egy Athlon 64 3200+ Socket 939 Venice processzor volt.

    Annyira nem szűk réteg játszik nagyobb felbontáson mint full HD sőt egyre többen, csak még hozzánk nem ért el ez az "őrület".
    Van egy eljárás ami révén szebb és élesebb képet lehet kapni extrém nagy felbontást használva monitor/tévé csere nélkül és ez működik még az 1999-ben megjelent Drakan c. játékkal is (2560x1440) de szinte mindegyik játékkal, persze feltéve ha bírja a vas az adott játékot magasabb felbontáson.
    Van már egy bejegyzésem ezzel kapcsolatban logout-on, de az egy össze-vissza firkálás ha lesz időm összefoglalom rendesen.

    Apple-ről meg annyit, hogy régebben Nvidia GPU-k voltak a gépeikben (asztali, laptop), majd AMD a HD6xxx szériából, de ismét Nvidia lesz ha frissítik a masináikat, ezt talán még tavaly olvastam Apple-el foglalkozó oldalon.
    Közeli barátok akik nem sznobságból vettek Apple Macbook-ot vagy Macbook Prót hanem munkára azok is inkább a régebbi, Nvidia GPU-s gépeket választják.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz daveoff #230 üzenetére

    Aha ez tök logikus ha veszek egy monitort rákötöm a gépre akkor minden oké, de ha utána VGA-t cserélek egy másik gyártótól származó GPU-val ellátott kártyára és az nem működik magától azaz nem tudja kiolvasni a monitor natív felbontását friss Windows esetén akkor az user error.

    Meg az is, hogy nem tudja a driver felrakni magát a régi helyett. Abba tényleg sok beleszólásom van.

    A tévénél is valóban user error, hogy csak egy újra indítás kellett az Nvidiás laptopomnál, hogy menjen a tévé rendes képpel, míg AMD-nél bármit állítottam és akárhányszor indítottam újra nem oldódott meg a probléma.

    Lehet itt user error-ozni, de ha azt nézzük, hogy hány évig használtam Nvidia kártyákat és AMD-t akkor sajnos az jön ki, hogy a rövidebb ideig használt és kevesebb számú AMD kártyáknál több problémába futottam bele.
    Pedig Nvidia-ból volt egy pár kártyám:
    Nvidia GeForce 4 MX440
    Nvidia GeForce 6800GT
    Nvidia GeForce 7600GT
    Nvidia GeForce 7900GT
    Nvidia GeForce GTX275
    Nvidia GT555M

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz madgie #247 üzenetére

    Nekem ezek a tapasztalataim, én nagyon szívesen használnék AMD kártyát és írnék mást, de érdekes módon mindig belefutok valami problémába és nem csak én vagyok így hanem más is innen a fórumról.

    (#251) CyberPunk666

    Ott kerestem természetesen elsőként, de nem volt ott a választható felbontások között.
    A CCC-ben egy ini fájl-ját kellett megnyitnom és oda kellett beírnom az 1680x1050-es felbontást és csak azután lett elérhető. Ennek a problémának a megoldása került 2 napomba míg megtaláltam.

    A hozzászólásodat meg off-ba tetesd és moderáltasd a "fanboy"-os részt.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz CyberPunk666 #251 üzenetére

    + lemarad:

    Ha megnézed a mostani és még az előző generációkkal végzett CPU teszteket akkor láthatod, hogy a fogyasztás/teljesítmény mutatója már pár éve az Intelnek kedvezőbb mint az AMD-é.

    A régebbi Nvidia kártyák (6xxx, 7xxx, 8xxx, 9xxx) kedvezőbb fogyasztással rendelkeztek mint az ATI kártyák, és amennyivel esetlegesen többet ettek annyival gyorsabbak is voltak.
    Manapság ha meg megnézzük a kártyákat akkor meg el vannak látva fejlett energiamenedzsmenttel és elég jó teljesítmény/fogyasztás mutatói vannak az Nv kártyáknak is csak úgy mint az AMD kártyáknak
    .
    Nyár vége felé raktam össze ismerősnek gépet, és akkor néztem a HD 7970-et, de az itt is és máshol is olvasható lagg-ok miatt és a saját tapasztalataimból kiindulva inkább GTX670 lett belőle.

    Én nem istenítek semmit, ezek eszközök amiket használok mint mindenki más, én erre magasról teszek, de mivel egy számtech fórumon vagyunk így gondolom csak leírhatom a tapasztalataimat és a véleményemet, és ezek alapján még jó, hogy kétszer meggondolom, hogy a leendő eszközömben legyen-e AMD alkatrész.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák