Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz t72killer #11 üzenetére

    Ennél bonyolultabb a kérdés, mert az atomerőmű az alaperőmű, vagyis ha ennyi felesleges teljesítmény van a hálózatban akkor nem csak maga az erőmű lett feleslegesen nagyra építve, de emiatt az ottani VER-ben a fölötte lévő szabályozható erőművek léte is értelmetlenné vált.

    Ez az egész projekt nehezen értelmezhető szakmai szemmel. B. drága atomerőművet építeni, de főleg oda, ahol igény sincs a megtermelt energia egy jó részére. Ez ilyen "merj nagyot álmodni, biztos jó lesz az árfolyam" jellegű hazárdjátéknak tűnik nekem.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz t72killer #20 üzenetére

    Jah lehet. Mondjuk New-York és Philadelphia mellett nem gondolnám, hogy csökkentek volna a villamos igények. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz doooo #54 üzenetére

    Lassan befejeződik az ITER építése és elkezdődhet a komoly tesztelés, fúziós kutatás benne. Az ottani eredmények alapján lesz majd egy újabb fúziós kísérleti reaktor tervezve és megépítve ahol már a folyamatos üzem tesztelése fog zajlani. De ezek évtizedes átfutású dolgok, aki most fiatal, az még talán megéri a fúziós kor hajnalát.

    Addig is mire bármi is lesz a fúziós dolgokból, addig továbbra is nukleáris reaktorok lesznek, mert nincs alternatívájuk. - De több országban zajlanak építkezések és kutatások a tórium alapú reaktorok üzembe állítására (már az 50-es években működött ilyen kísérleti reaktor, csak utána a polcra került a téma), mert bár vannak pl. anyagtechnológiai kihívásai a technológiának, de számos komoly előnnyel rendelkezik a hagyományos reaktorokhoz képest, pl. nem tud egy újabb Csernobilt okozni és nagyságrendileg kevesebb nukleáris hulladékot termel. Ha érdekelnek a részletek, akkor pl. Kirk Sorrensen nevére keress rá a youtube-on.
    Elég biztos vagyok benne, hogy ezek a reaktorok előbb jönnek be a képbe, mint a fúziós reaktorok, amiknél még nem is biztos, hogy rentábilis módon kivitelezhetőek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák