Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz tecsu #37 üzenetére

    Szerintem nagyon nem vagytok (vagyunk) tisztában az elvárásokkal.
    Azt aláírom, hogy céges környezetben is összevissza vásárolnak és sokszor nem a célnak megfelelő hw-t, de azért annyit minimális rálátással meg józan paraszti ésszel ki lehet találni, hogy létezik a nevezett középút.

    Géppel dolgozni nem egyenlő a CAD-del meg 5 virtuális gépen való Java fejlesztéssel.
    Pc-n futnak a könyvelőprogramok, nyilvántartók, számlázók, üzleti elemző sw-k, de a sima kommunikáció, levelezés, dokumentumkezelés is. Vagy az IT terület ami IT segítségével IT feladatot old meg. Közepes, nagyobb cégeknél is 10-100-as nagyságrendű ember dolgozik a gazdasági/pénzügyi/adminisztratív/operációs területeken. És még erre jön a konkrét üzleti terület. Persze ezek egy része nem is mozog, de jó részének kell.

    Szóval a lényeg, hogy gép kell. Mozgás kell. Teljesítmény nem nagyon. Strapabíróság meg szintén kell, mert ha mozognak akkor már leeshet, de elég csak 5cm-ről "lehuppantani" a gépet. Pl. egy rázkódásvédelem nélküli HDD-vel, stb...

    Az Asus notihoz...
    A TN gáz szerintem is, és nem csak nyomdai fotóeditáláshoz. Hülye példa, de TN-t nézek és egy rohadt excelben a színes kijelölések más színűek a képernyő tetején és alján. Néha meg kell nézni ugyanaz-e.
    De az üzleti notik általában TN-ről szólnak. Sok fikázó felhozta az "igazi" üzleti notikat. Dell pl. Ugyanúgy az árlista 90%-a 1366 TN-ből áll. Frankó felárért van IPS/FHD, de kb. 1-2 éve. Azelőtt ismeretlen volt itt is, a "csúcsszuperdellnél". De másban is ua. a helyzet. msata pár éve került bele, egy konzumer Fujitsu kb. 3 évvel előzte meg. M.2 talán idén lett benne. Az is pl. úgy, hogy a SATA3 hely is megmaradt de rálóg az M.2. Így nem fér be mindkettő, pedig egy rohadt nyáknyi vastagságon múlt az egész.
    Cserébe persze strapabíró, de ahhoz képest vastagon fog a ceruza. Ehhez képest egyáltalán nem rossz ez az Asus.

  • sb

    veterán

    válasz tecsu #82 üzenetére

    Az első hsz-edre kellett volna inkább reagálnom.
    Nem ezt írtad, hanem, hogy nincs létjogosultsága ilyen gépnek, csak WS-nek, ha már üzleti.

    Én pedig pont ez ellen írtam, hogy aki PC-t használ - és nem facebookra, hanem munkára - azok 70%-ának pont erre van szüksége. Sőt, többet mondok, még ez is overkill teljesítményre. Mégis szükséges van mindenre ezen kívül: hordozhatóság+strapabíróság.

    Hogy nincs kihasználva, ez már csak a dolog elkenése. Egy cégnél több száz egyén, könyvelő, pénzügyes, marketinges, ügynök, IT-s, ... rohangálna 4 magos Xeon notikkal, 64GB rammal? Vagy mire gondoltál nem kihasználtságon?

Új hozzászólás Aktív témák