Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grandtour2

    tag

    válasz LordX #15 üzenetére

    "Egyébként meglepetés: a mobil akkor is be van kapcsolva, amikor nem telefonálsz vele :)"
    En ugy tudtam, h minden x. percben kuld egy alive jelet a toronynak (talan 8-10 percenkent nem tudom pontosan) amugy meg nem sugaroz semmit sem a koztes idoben, valamint ugy, h videken, ahol kevesebb az atjatszo torony, meg mindig foleg 900-as atvitelek vannak (ahol a vegkeszulekek 2x akkora teljesitmennyel adnak, mint mondjuk egy atjatszoktol zsufolt 1800-as nagyvarosi halozatban)

    "A probléma persze ott van, hogy nincs olyan felmérés, ami hosszú távon csinált volna jelentős mintaszámmal" - pontosan ez az amire ra akartam vilagitani.

    "vízszintesen szóró toronyból fizikai lehetetlenség, hogy sugárzást kapjál" - tehat te bekoltoznel 10 emeletes legfelso szintjere a csaladoddal, amelynek tetejen atjatszo van. Igen? :F Vagy inkabb olyanba ahol nincs ilyen.

  • grandtour2

    tag

    válasz LordX #33 üzenetére

    Az ilyen hazaknak beszallnak a kozos koltsegeibe is ezek a cegek, ugy tudom, azaz fizetnek valamit, h az atjatszo ott legyen, szal kecsegteto lehetoseg, es remek terero lenne a mobilodon.

    Gondolom bekoltoznel abba a haztombbe is (h leleplezodjon ez az urban legend es teveszme) ahol van az a trafohaz (tudod volt a teveben is) es szerencsetlen veletlenul, de semmikepen nem a magneses sugarzas miatt, majdnem mindenki rakos lett :-)
    Egesz jo m2 arak vannak most ott!!

  • grandtour2

    tag

    válasz LordX #38 üzenetére

    Ha felmész Sástóra (mátrafured utan), a környéken nem 100%-os a terero, felmesz a kilatora, amire telepitettek atjatszot, 100%-ra ugrik alatta a tererod.
    Vasarnap neztem eppen. Vagy rosszul szigetelik a cuccost, vagy ki tudja miert, de sajat magad is meggyozodhetsz rola.

    trafohaz... nos, voltal kint a kincsem magnesdombon (Tápiószentmártonban)? Egyszer menjetek ki, erdemes. Kezzel foghato a dolog ott szo szerint :-)

    - the natural radiation on the surface of the ground in these types of frequencies is D'approximately 0,0000000005 microwatt/cm2.

    - the radiation from which disturbances of the brain can be noted is of 0,02 microwatt/cm2.

    - the amount of radiation of a portable directly stuck against the ear and the brain is of 2000 microwatt/cm 2.

    termeszetesen, a tavolsag kis novekedesevel felezodik (vagy meg jobban csokken) a teljesitmeny/cm2, es a legutolso pelda a fejhez szoritott mobil volt, es abbol is szerintem a 900-as rendszerben a legrosszabb korulmenyek kozott forgalmazo telefon.
    (a becopyzott ertekeket nem ellenoriztem, mert lusta voltam)

    Ugyebar 2wattal es megfelelo antennaval korbeloheted a foldet is, eleg hozza egy erosebb walkie talkie ;-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák