Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    Egy jól megcsinált Ultrabookot többre nézek, bár ha abba butított HD4000-et szerelnek, akkor játékra már nem igazán alkalmas.
    Igazából a konklúziót nem értem. A teszt közben felhívod a figyelmet arra, hogy az ULV proci, amit a legtöbb Ultrabookba tesznek, alig lassabb, miközben lényegesen kevesebbet fogyaszt. A dedikált VGA néhol csak pár fps extrát tud az integrálthoz képest, a HDD pedig érzésre biztos, hogy jelentősen visszafogja a gépet, különösen néhány hónap aktív használat után. Még a hűtés se lett olyan, mint amit a nagyobb házból kihagyott ODD mellett ki lehetett volna hozni.

    Ha nekem kellene összerakni ezt a gépet:
    Normális kijelzőt szereltetnék bele, 14"-re nagyon kellene az 1600x900 (vagy még inkább az 1440x900, mire jó a kijelző alatt a vastag keret?).
    Kicserélném a CPU-t egy ULV modellre, dedikált VGA mellé elég a leggyengébb VGA-s megoldás is.
    Lemondanék a nagy tárterületről, és egy 120/128-as SSD-t pakolnék bele. Lassan egészen barátságos lesz az áruk. A 7200-as HDD nem elég gyors, de legalább sokat fogyaszt.
    Esetleg utánanéznék, van-e hasonló teljesítmény mellett kevesebbet fogyasztó dedikált VGA, esetleg azonos fogyasztás mellett valami gyorsabb.
    Mindezek után reális lenne a 250e Ft-os ár, esetleg még 260-at is adnék érte. :)

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz rudi #23 üzenetére

    Valami hibrid SSD-HDD megoldás is jobb lenne szerintem, mint a nagy 7200-as HDD.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák