Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • istyukiraly

    csendes tag

    Hali!
    Van egy ASUS fonepad 7 FE170CG-m 2014.12.25-26-óta van meg. Nos semmi gond nem volt vele de tavaly ősszel egyik pillanatról a másikra eltűnt a belső tárhely (5,42GB) akkor még 4.4.2-es kitkat volt rajta persze frissítve volt, (nemtudom, hogy mennyire gond, hogy rootolva frissítettem) nameg rootolva is mostmár 5.0 lolli pop van rajta. Szóval a gond az, hogy belső memória nélkül nem tudok letölteni, screenshotolni vmint a contentes alkalmazásokat (amihez obb fájl szükséges) nem tudom futtatni mert hiába teszem fel SD-re az obb-t az alkalmazás nem érzékeli. Tehát abban kérném segítségeteket, hogy mi miatt tünhetett el a belső tárhely és, hogy hogyan lehet ezt visszahozni. Downgrade oké, hogy nem lehetséges, de valahogy csak le lehet törölni teljesen az android OS-t és visszarakni a gyári 4.4.2-eset, csak a kérdés, hogy hogyan és mivel (mármint oké gépről de milyen szoftver kell a gépre?) van itt az ASUS flash tool de nem csinál semmit. Meg még gondolkodtam a dual boot-ban is (youtube-on láttam Change my software-el telepített egy win7-et a droid mellé, tehát az android OS megmaradt és mellé rakta a win7-et és boot-oláskor kiválassza, hogy melyiket szeretné éppen használni), csakhogy nekem vmi hibát írt ki a Change my software, mondom oké azóta nem is foglalkoztam vele. Ja és nemrég találtam meg azokat a dolgokat ami a belső tárhelyen volt (tehát letöltések, screenshotok, fotók, egyéb fájlok) a data/medio/0-ban és közben meg volt egy csomó hardreset és ott maradt, nemtudom, hogy biztonsági mentésként rakta be, vagy mikor eltünt a belső memória akkor helyezte át ezeket, persze jó volt viszontlátni ezeket a fájlokat. Na szóval mi miatt tünhetett el a belső tárhely és hogyan tudnám visszahozni, erre szeretnék válszt kapni.
    Előre is köszönöm!

  • istyukiraly

    csendes tag

    Hali!
    Sikerült downgrade-elnem az FE170CG-met 5.0-ról 4.3 JB-re azaz erre --> UL-K012-WW-10.32.1.22.1-user <-- Felraktam SD-re és ki is írta, hogy rendszerfrissítő fájl elérhető, rányomtam a telepítésre és ugye újraindult és miután a csík végigment kiírta, h törlés gondolom beletörölt a system mappába is vagymáshova, mert ugye az 5.0 meg a 4.3 felépítése nagyban eltér. De végül a belső memória még mindig nem jött vissza, ahhoz formatálni kéne és úgy újrarakni, na de ezt nemtudom, hogy hogyan kell valaki leírná részletesen vagy linkelne valami segítséget hozzá! Megköszönném
    Am tegnap voltam Miskolcon a Batóházban a telefonosnál, hogy mit tudnék kezdeni a belső memóriával azt mondta hogy semmit, és még panelt sem tudok bele venni mert azt mondta, hogy itt magyarországon nem forgalmaznak és nem is tudnak hozzá még rendelni sem alkatrészt. eBay-en néztem panelt ami 40 000Ft a dual simes (k012) amin pedig nincs dual sim foglalat (tehát csak a helye van ott) az meg olyan 5-8 ezer FT (asszem az pedig k017 a modellszáma, nem tudom pontosan) és csak annyi a kettő között a különbség, hogy az egyik dual simes a másik meg egyáltalán nem simes. Na szóval a formatálásban és újratelepítésben segítene valaki! Már nagyon jó lenne valami hasznos infó mert a neten alig vagy nem találok semmit.

  • istyukiraly

    csendes tag

    Rájöttem, hogy hogyan kell formatálni, CMD parancsokkal. Találtam egy ilyen leírást és ugye elkezdtem így sorba
    fastboot devices
    fastboot erase cache
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    utána gondoltam tegyünk még hozzá
    fastboot erase firmware
    fastboot erase factory
    fastboot erase config
    Mondom minél több mindent letörlök annál valószínűbb lesz, hogy visszajön a háttértár azaz a belső SD, de nem nem jött vissza, sőt az utóbbi 3 erase-ingelése miatt (gondolom a config) még a sorozat szám is átíródott 17 db 1-esre, meg a két IMEI szám is (teljesen más lett ez is), szal most nem tud kapcsolódni a mobil hálózathoz. Most valahogyan az IMEI-t kellene visszaírni az eredetire ill a sorozatszámot ebben kérnék segítséget! Am most 4.4.2-es android van rajta és maradok is ennél, az 5.0 hiába akármilyen designes, sok hibája van.

Új hozzászólás Aktív témák