Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Noukoum #19 üzenetére

    nagyon igaz.

    általános megfigyelésem hogy azok a gépépítők akik nem olyan hülyék hogy a tápon spóroljanak, rendszeresen túlméretezik a tápot by ridiculous margin. tudom mert én is ilyen vagyok.

    eredetileg Ryzen 5 2400G etetésére veettem egy 650W-os EVGA tápot. hogy minek azt magam se tudom így utólag, pedig arra emlékszem hogy valamit kiszámoltam és az jött ki hogy ez reasonable. namármost a vasat (azóta lecseréltem egy R3 3100 + HD4670 kombóra, tudom, nem röhög, ha lesz Intel Xe akkor cserélem a grafkártyát) egyszerűen nem tudom odáig ffeltekerni hogy a táp ventije elinduljon. most is nézek a fali fogyasztásmérőre, egyszerre sokminden nyitva, RStudio éppen számol, a fogyasztás 96W. a két monitorral együtt.

    nyilván amikor ezt összeraktam akkor azzal számoltam hogy majd egyszer ha lemegy az áruk (hehe, elhittem...) veszek egy komolyabb videokártyát és hármasával fogom transcode-olni a dobozszámra álló DVD-ket és majd milyen jó lesz... hát, a vége az lett hogy van egy üresben járó tápom. nem baj, a táp elég univerzális darab. bármikor át lehet rakni nagyobb vasba ha úgy adódik.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz nexplo #23 üzenetére

    nem indokolt. ha alulról kaparja a 4000at és az egyes tápágakrqa lebontva nincs túlterhelés alkkor egy 480W-os jó minőségű táp teljesen megfelel. értem hogy gut feeling de tényleg nincs értelme.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák