Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcias

    őstag

    válasz Oliverda #38 üzenetére

    Fasza... reméltem hogy az AMD gyorsan bedobja az új Athlon X4-es mobil gépbe, de újabban versenyt űznek abból, hogyan tudnak lemaradni az Intelhez képest (lásd ultramobil gépekbe szánt platform) :(((
    És ha a Tigris gyenge lesz (ahogy Rudi írja), akkor én tényleg nem tudom, hol élnek.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • marcias

    őstag

    válasz Oliverda #41 üzenetére

    Ezek mind igazak, csak azt nem kéne még 1x elkövetni, amit a Puma esetén. Ha jól tévedek, akkor jelentek meg a Turion Ultra procik, amik igazából senkit sem győztek meg különösebben, és továbbra és a K8 alapú CPU-kat használják. Ha ez megismétlődik, az már nagyon gáz lenne. Véleményem szerint kiugró teljesítményre valóban nincsen szükség (még), egy mai K8 alapú 2,1-2,3 GHz-es Athlon X2 vagy Turion X2 elég kell legyen a hétköznapi dolgokra, csak ezek a hasonló erejű Intelekhez képest többet fogyasztanak, és ez már egyre több embernél szempont. Remélem, Rudi "csalódása" nem ezen a téren történt, mert az gond.

    Steam: marcias88

  • rudi

    nagyúr

    válasz Oliverda #44 üzenetére

    Aha, Anandosok mindig a hülyeséggel jönnek (vagy csak spekulatív az idézet) :) Marha nagy értelme van ezeket a QX procikat összevetni, mert talán ha 1-2 notebook lesz, amibe beleépítik majd. Sokkal érdekesebb a Q9000 vs i7 720/820QM esete. Meg az is izgalmas, hogy kevesebb programszálnál hogyan nem megy sehova a Q9000 széria, és hogyan lendül be az i7 a leggyorsabb kétmagosok környékére. Ami a Tigris porcikat illeti, kb. ott van teljesítményben a végük, ahol az Intel P8000 szériája kezdődik. Szóval ismét az lesz, hogy low-endben, ahol már nem olyan óriási a haszon, szépen labdába tud rúgni az AMD, de följebb már nem. Fogyasztásról pontosat nem tudok nyilatkozni, mert elég nagy Radeon volt a tesztgépben. Ami számomra nagy kérdés, hogy az Intel hogyan szabja majd a felezett Clarksfieldeket, lesz-e bennük HT, mekkora turbót hagynak.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Oliverda #55 üzenetére

    Igazad van, kissé erős voltam! Legyen tehát az AMD területe nagyjából középkategóriáig, tehát a T6000-es szériáig. Afölött viszont már tényleg nincs AMD alternatíva, de talán nem is kell, meg talán lesz majd. Viszont így kb. a biznisz klasszba szánt gépeket el is veszíti az AMD, mert ott az a követelmény, hogy bele lehessen tenni a combos procikat is, nem hiába készül P8000-rel és afölött az összes üzleti gép. Ugyanez lehet majd a baj az extrább multimédia meg gémer gépekkel. Ugyan nem kell beléjük, de villantás miatt odateszik a bika Intel platformot. És máris kikerült az AMD cucca a kirakatból. Pedig hardveres világban még a jó bornak is kell a cégér. Mert anélkül a Puma sorsára juthat a Tigris is. Hogy az M640 mellé egyszerűen nem tudtunk tisztességes órajelen járó elődöt találni. Vannak a piacon 2 GHz körüliek, de gyorsabbak nem. Szóval annyit akartam kifejezni, hogy szerintem az AMD egy igazi csúcsprocesszor nélkül nem nagyon fog előbbre jutni mobilos vonalon.

    Hogy mik a reális teljesítménybeli igények, arról külön érdemes beszélni, mert annak köze nincs a hardvergyártók termékpolitikájához. Nekem is 2 GHz körli kétmagos van a desktop gépemben és a notebookomban is, és nagyon ritkán érzem, hogy gyorsabbra lenne szükségem.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Oliverda #65 üzenetére

    Szerintem is marketing krdése a dolog. Legalábbis a múltban az volt, a de úgy tűnik, ez EU-s büntinek sincs túl nagy foganatja (és szerintem volumenje sem), szóval a jövőben is erre lehet számítani. Tán az AMD-nek architektúra mellett marketingre is kellene gyúrnia. Bár, a kenéshez szükséges anyagiak nem állnak a rendelkezésére.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • marcias

    őstag

    válasz Oliverda #71 üzenetére

    Csakhogy az nem technikai lemaradottság kérdése, hogy képtelenek lassan egy év után elfogadható mennyiségű Athlon Neo-s gépet piacra dobni. És amit piacra dobtak, pl MSI X400, ott meg tökön lövik magukat az X1250-nel, pont ahol jobbak lehetnének. Az Intel képes X4500-at csomagolni már az alapfelszereltségű ULV-s gépeihez is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az Intel nagy tőke- és technológiai előnyén túl az AMD is töketlenkedik. Vagy nincs önbizalmuk? Elvégre a Pavilion dv2-vel új kategóriát alkottak, vagy mi...

    VaniliásRönk: Aha. Azért ez sem egyszerű. Én sem csípem az Intel piacpolitikáját, a desktop gépem már évek óta AMD-s, de most mégis Intel laptopot (CULV) akarok venni, mert nincsen alternatíva a másik oldalról. Ha neked lennének ilyen igényeid, akkor nem vennél gépet?

    U.i.: most már csak a Congoban bízom... (az mikor is jön kézzel foghatóan?)

    MOD: Ugyan. Az AMD-nek is vannak eszközei, amivel nagyon erősen tudja ösztönözni parnereit (jelen esetben a HP-t), hogy nagyobb ütemben öntse ki a gépet. És a dv2 körül még a hype is megvolt.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • marcias

    őstag

    válasz Oliverda #77 üzenetére

    Jó, de az ION azért más tészta. Annak a processzora az Inteltől származik, azt még elhiszem, hogy valamilyen szinten befolyásolhatja, mit tesznek alá. Viszont teljességgel képtelenségnek tartom, hogy a HP-nak bármilyen hátránya származna abból, ha árulná a dv2-t. Abban semmilyen Intel alkatrész nincsen. Ha pedig ezen túl akarja befolyásolni, akkor megint szép kis bűntetés elé nézhet.

    Steam: marcias88

  • rudi

    nagyúr

    válasz Oliverda #79 üzenetére

    Szerintem az AMD-nek a másik irányból kellene közelítenie. Nem az ultranagy neveket kellene betámadni, mint a HP, Dell vagy a Lenovo, hanem az olyan tajvani gyártókat, akik szemrebbenés nélkül hagyják figyelmen kívül az NDA-kat, határidőket, mindent. Ilyen a most már világszinten második Acer, vagy az Asus, vagy a kisebb MSI. Ha már úgyis az alsóbb (értsd középkategóriáig) szegmenst célozzák meg, akkor érdemes lehet ezekkel a gyártókkal szóba állni. A másik lehetőség meg a bünti milliárdos összege mögé még egy nullát csapni, hogy ne csak egy félév nyereségét vigye el. Persze, erre minimális az esély.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák