Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz kali #35 üzenetére

    El kell keserítselek: sajnos az ilyen jellegű hibák 99%-a bizony a modemekben, telefonokban lévő úgynevezett alapsávi egység szoftveres hibája, illetve az állapotgép hibás reakciója. Az esetek többségében ez az MM és RR alrendszert érinti és elsősorban mobilitással és inter RAT állapotváltásokkal függ össze. Persze ez sem változtat azon, hogy eszköz hibáról van szó, nem pedig hálózatiról.

    Sokszor mezei előfizetőként a technológia pontos ismeretének a hiányában könnyen tűnhet úgy, hogy "azonos körülmények" között zajlik a teszt, de a helyzet az, hogy egy mezei felhasználó az esetek közel 100%-ában csak találomra próbálkozik, hiszen látnia kéne a rádió modem összes diagnosztikai adatát, amit nem lát, nincs hozzá sem eszköze, sem képessége az információk értelmezéséhez. Az hogy ugyanannyi pucukát mutat a telefon térerősség jelzője, vagy éppen ugyanazon az útvonalon tesztelek, semmit nem jelent egy ilyen hibánál.

    Különösen az USB-s mezei modemeket routerben (24 órás üzemben) használva jönnek elő ezek a hibák. Eddig egyetlen gyártó volt, akinek a modeme nem vérzett el pár nap után, ez pedig a Sierra Wireless. A név talán kevéssé ismert, mert jellemzően a kisker termékeik drágák a szolgáltatóknak, inkább ipari ügyfeleket szolgálnak ki. Beszédes volt, hogy egy Sierra és egy Huawei modemben ugyanaz a rádió volt, mégis a SIerra stabilan működött, a Huawei modemen meg pár nap után összeomlott a mikrokód...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák