Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz bitblueduck #10 üzenetére

    Az eredeti felvetés (legalábbis amire reagáltam) csak arra vonatkozott, hogy árban hová kategorizálják be a több memóriával, de gyengébb erővel bíró VGA-t. Erre említettem, hogy a GPU ereje alapján rangsorolnak, nem a memória mérete alapján; mert nem a memória mérete határozza meg a videokártya erejét.

    Innentől válasz (#11) exedoc-nak is.
    Persze lehet azon gondolkodni, hogy mi is van a hosszabb távra való tervezésnél - márminthogy vegyük-e a több memóriával, de gyengébb GPU-val rendelkező versenyzőt a kevesebb memóriával, de több 'motorerővel' bíróval szemben; de akkor el kell oda is jutni, hogy ha nagyobb méretű memória kell majd a játékoknak (magasabb felbontás, vagy bekapcsolt ray-tracing), akkor ahhoz kevés lesz a GPU ereje, hiába lesz hozzá elég memória (mint annó a dupla memóriával ellátott, alsó/alsó-közép kategóriás videokártyáknál, amikkel semmit nem nyertek a tulajok, de drágábban vehették meg, mint az ugyanolyan GPU-val rendelkező, de kevesebb memóriás VGA-kat - azt hittem, ezek mára már eltűntek, de úgy látszik, újra visszahozzák).

Új hozzászólás Aktív témák