Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janitor01

    tag

    Azért szerintem messze irreális ez a felháborodás. Szerintem ez kb, arra való ha valaki a gyereknek akar egy gépet amin azért tud gépelni ha kell valami a suliba, meg elmegy rajta a youtube. Értem, hogy egy használt T61 az mennyivel faszább és nem is vitatom, de azért az nem megy ennyi időn át töltő nélkül, és baromi nehéz is. Ráadásul csúnya. Ennek a gépnek a macbook air a megfelelője kb amiből a 2010.-es szériát is kétszer ennyiért lehet megvenni (szerintem kétszer kb. jobb is de akkor is).

    Egyébként több ember használ linuxos gépeket ezért szerintem az android is teljesen életszerű mint linuxos op rendszer, ráadásul végre egy linux amire sok program van:).

    Szerintem egyébként alul értékelitek az üzemidőt. Nekem olyan gépem van ami képes kb 7-8 órán át dolgozni tölté nélkül minden nap. Hihetetlen kényelmes és magabiztossá teszi az embert, hogy nem kell mindig a töltőt keresgetni. Elindul egy tárgyalásra fél akkuval is és végig prezentálja nyugodt szívvel. Kis túlzással én ezt látom ebben a gépben otthonra. Jó a gyereknek mondjuk utazás közben végig tudja nézni rajta a filmeket hátul a kocsiban utána még apa meg tudja nézni a leveleit a legfontosabbakra válaszol, anya meg lefekvés előtt a facebook-ot.

    Ez nem első gép és lehet nem is második, de szerintem egy ilyesmi kategóriának bőven van helye.

    Persze (és elnézést ha személyeskedés) lehet fogni a fejed, hogy ilyen meg olyan táblagépből meg akuból meg billentyűzetből Te mit csinálsz. Lehet magyarázni, hogy az 5 éves thinkpadnál ha leöntöd teával kifolyik az oldalán és abba sem kell hagynod rajta az excel paréto gyártást stb. De nem mindenki ilyen. Van aki bemegy az MM be és megveszi a legolcsóbbat. Mert erre van pénze. Mert nem ért hozzá és kell neki valami. Mert ennyire érdekli, és szerintem akkor ez a gép már mégis inkább mint a 90.000 es DOS os csodák amik rendszeresen jönnek 2GB rammal meg 250 Gb os merevlemezzel...

  • janitor01

    tag

    Az a baj, hogy nehéz arra érvelni, hogy te használtam majd veszel ennél jobbat. Mert mikor ez lesz használt akkor meg majd 20.000 forint lesz. Almát körtével kár összehasonlítani:). Egyébként konkrétan én azt gondolom, hogy az ilyen netbook kategóriába simán jó az ARM. Szerintem egy mai modern telefon processzor mindent tud ami egy átlagos otthon gépbe kell. Sőt mobilra lassan simán van annyi kíváló játék, hogy még szórakozni is lehessen velük.

    MS office ráadásul már androidra is van, még dolgozni is lehet vele. Szerintem ez egy jó irány. Örülök, hogy vannak akik csinálják. Az meg, hogy 55.000 sok-e vagy kevés arra meg azt tudom mondani, hogy ez egy kísérlet. Valószínűleg a gyártó is annak szánja és aki megveszi az is jobban teszi ha így kezeli a dolgot.

  • janitor01

    tag

    válasz Fryskitt #69 üzenetére

    Miért gurult messzire? Mert meg mertem említeni egy másik gépet amin nem windows fut, könnyű és sokáig megy az aksi? Biztos van ilyen más is többiek soroltak fel hasonlót nekem ez jutott eszembe. Azért is említettem meg mert én azt gondolom, hogy az Apple ARM-es processzorral fogja kiadni azt a gépet lassan. Szerintem ez egy teljesen ésszerű lépés is volna a részükről.

    Te meg megláttad, hogy macbookair és írtál egy baromira értelmetlen két soros hozzászólást.

Új hozzászólás Aktív témák