Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #1 üzenetére

    > APU-kat párosít CPU-kkal...
    -----
    > Remélem lesz hasonló APU

    Most már van/lesz a Raphael IOD-ban is IGP. Tulajdonképpen már csak egy CCX különbözteti meg egy komplett monolitikus APU-tól.
    Én arra lennék kiváncsi, hogy vajon a Dragon Range nem készül-e, hogy egy Phoenix Point APU az alapja és ahhoz van hozzácsatlakoztatva egy Zen4 CCD (akár egy V-cache-sel szerelt példány - mivelhogy a Dragon Range kifejezetten Hi Perf mobile szegmensbe szánt, tehát számíthat, hogy mit tud a játékokban)

    (Persze tudom, hogy ez nem az, amire Te gondoltál.)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Turmoil #6 üzenetére

    > Az APU lényege, hogy kb. low/mid grafikát kínáljon

    Nem. Az APU lényege mindig az volt, hogy a késleltetésre (CPU) és a párhuzamosságra (GPU) optimalizált feldolgozók közötti adatmegosztáshoz ne legyen szükség (1) lassú PCIe csatolón kereszüli vagy (2) közösen használt memórián belüli adatmásolásra.
    A CPU és a GPU más és más számítási műveletek esetén villog. A gyorsító használatát gyakran az szűkíti hátráltatja, vagy akadályozza meg, hogy az adatmásolással elvész az az előny, amit a gyorsító másfajta számítási kapacitása kínál.

    Ennek a törekvésnek konzumer célú - low/mid grafikát adó CPU - termékek igazából csak melléktermékei.
    Egyébként a grafika szerintem a közös memória címtérnek jelenleg egyáltalán nem látja hasznát. Szerintem azért, mert nem úgy programozzák a játékokat. Nem is nagyon tehetnék, ha egyébként a felhasználók nagy részénél nincs is közös memória címtér a CPU és a GPU között. Talán ha majd általános lesz a CXL.

    > Nem lesz ez másként a GDDR6 vs. DDR5 esetében sem.
    Én azért bízom az Infinity Cache-ben.
    Persze semmi sincs ingyen. De egy közepes IGP esetén lapkánként néhány dollár plusz költséget jelentene a megfelelő mennyiségű IFC-vel való ellátás, ami korrekt mértékben kompenzálja a DDR5 sávszélesség hátrányát.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák