Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz gabor.79 #41 üzenetére

    De most komolyan. Mindig megjelenik egy ilyen nyelvtannáci aki aztán osztja az észt egy rohadtul lényegtelen dologban 40 hsz-en keresztül. Ráadásul most még csak igazad sincs, de tegyük fel, hogy nyelvfilozófiailag rendben van amit írsz.
    Mit vársz a PH-tól? Hogy pontosan lehozzák a híreket vagy hogy fiahordó górugrány meg orrfuvolászati négyzetrongy mintájára mindenféle nyelvújító szavakkal szabatosan átköltsék az eredeti angol szöveget?

    De hogy ne csak off legyek. Én még mindig nem látom hova lesz ez jó ennyiért. Ahova kell ez a kraft ott a fogyasztás nem annyira fontos szempont. Ahova nem kell ekkora kraft, csak sose árt ha van oda meg drága. Gémerbe ez kevés, mobil workstationbe meg hát megint csak so-so...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz gabor.79 #46 üzenetére

    A PH a gyártók által használt elnevezést használja. Ha HD graphics integrálását az Intel "galacticmcawesomebacongettercandybar"-nak hívná, akkor az IT médiumok és annak hívnák. Ez szerintem egy nem különösebben nehezen felfogható újságírási koncepció.

    Ha elírás, vagy kétes megfogalmazás van egy cikkben azt jellemzően az első 1-2 hsz-ben jelzik is, nem szokott belőle 40 hsz kerekedni. A nyelvtannáciskodás teljesen más tészta, az olyan mint amikor valakinek kellemes ünnepeket kívánsz ő még visszabüfögi, hogy a lábvíz kellemes, a karácsony áldott.

    Pl jelen esetben ha a platform megnevezéssel bajod van akkor az Intel marketing osztályát cs*szegesd, ne itt magyarázd a hülyeséget. Bár szerintem el fognak küldeni, mert a platform nem egy egzakt fogalom a számítástechnikában, nem tekinthető axiómának tudtommal.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #52588800 #67 üzenetére

    Vicc amúgy, hogy "Jajj drága lesz az új" ezért gyorsan megvesszük a jelenlegit.... Jó drágán, mert nagy rá az igény, hogy nehogy meg kelljen venni a drága újat. Herpderp...

    Nagyon örülök, hogy megvettem a 1080-am még amikor újra lefelé mentek a VGA árak. Sokan mondták, hogy várjak ki, mert mostmár tényleg minden olcsóbb lesz... Aztán mit ad isten még őrültebb drágulás jött.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák