Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jockas

    senior tag

    válasz nexplo #215 üzenetére

    Egy másik oldalról idézek:
    "A szokatlanul szerény mennyiség hátterében elsősorban a Vega 20 GPU állhat. A nagyvállalati piacra tervezett lapka nem csak a piac első 7 nanométeres GPU-ja, hanem a TSMC csíkszélességén ez eddig legyártott messze legnagyobb chipdizájn is. A Vega 20 megszületéséig az új iPadekben teljesítő Apple A12 számított a 7 nanométeres csúcsnak a maga 122 mm2-es területével. Ennél az AMD GPU-ja 2,7-szer nagyobb (331 mm2), amely egy ilyen, viszonylag fiatal technológiánál sok hibás lapkát, na meg rendkívül magas gyártási költségeket jelenthet. Nem is csoda, hogy a Radeon VII-re felkerült verzióban négy darab CU-t (Compute Unit) letiltott az AMD, amely a 14 nanométeres Vega 10-hez mérten kevesebb, 3840 darab aktív végrehajtóegységet eredményezett."

    "A költséges lapka mellé ráadásul négy darab ugyancsak drága, HBM2 memóriachipet társított az AMD. Az ilyen memóriáknak már a darabára is magas, erre azonban még rájön az összeköttetéshez szükséges szilíciumlapka (interpózer), illetve a komplett chip összeállításának költsége. Iparági pletykák szerint csak a négy darab chip ára 300 dollár körüli költséget eredményez, erre jön még rá a GPU, az összeszerelés (kb. 100 dollár), illetve a körítésnek tekinthető nyomtatott áramkör költsége (kb. 75 dollár). Ezzel összesen akár 600 dollár fölött is lehet a komplett kártya előállítása, mely a nettó 700 dolláros ajánlott fogyasztói ár mellett közel nullszaldóssá teheti a terméket. Az AMD mozgásterét erősen behatárolja a konkurens Nvidia, amely nettó 800 dolláros áron kínálja hasonló teljesítményre képes kártyáját, a GeForce RTX 2080-at."

    #216 BITBOYS
    Intel / nVidia / AMD hírek, tesztek esetében leginkább nem szabad készpénznek venni azt, ami ezen az oldalon le van írva...

    [ Szerkesztve ]

  • jockas

    senior tag

    válasz nexplo #223 üzenetére

    Valamit lépniük kellett a 2080-ra és csak erre voltak képesek. Régen (jó régen) volt ez fordítva is, de jó ideje már csak a második hely jut nekik. Mint CPU fronton...ott is legfeljebb lesz megint pár évük, amíg az Intel összeszedi magát (mint anno a Core2-nél, amikor az A64 és főleg az A64X2 után 10 évig csak az Intel hátsóját bámulhatták)...

  • Pugna

    kezdő

    válasz nexplo #354 üzenetére

    Nekem az a bajom, hogy mindig az van, hogy az amd-k majd gyorsulnak. Majd egyszer gyorsak lesznek. De ez nem szokott bekövetkezni. Én 4770 óta amd-n nyomtam. 4770-6850-7950-fury-vega64. Most meg már egy 2060 van a gépemben. Ezek a csoda gyorsulások nem következtek be soha. Többé nem várom a csodát. Megveszem az aktuálisan legjobb vételt. Nem tudom lesz-e még amd-m.

  • TTomax

    nagyúr

    válasz nexplo #525 üzenetére

    Mint ahogy látod már elő van készítve a potra,de el is mondja hogy azért vannak lekenve az smdk a gpu körül,azt bezzeg nem vetted észre,pedig szép piros... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Weareus

    addikt

    válasz nexplo #1176 üzenetére

    Az árakkal egyetértek.

    Vicces, hogy az első csúcs-vga-m (2002 körül?) egy 64 mb-os GeForce 3 Ti 500-as volt, kb. 150k körül vettem.
    Utána jó sokat kihagytam, és lett a HD 7970-es szintén 150k körül, 3 gb rammal, 2012 körül, ha jól emlékszem).

    Tíz év alatt árban semmi változás nem volt, fejlődés viszont igen.

    Fejlődés most is van azért, de ma meg egy csúcs-vga 400k!!! És mindez 6-7 év alatt történt(!)

    Nem hiszem, hogy ha 10-12 év távlatában akkor gyakorlatilag semmit nem változtak az árak, akkor mostanra meg a HD 7970 óta közel 3-szoros árnövekedéssel tudják csak a gyártók fenntartani a szintet.
    Nyilván a pénzről szól. :(

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák