Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz freeknight #1 üzenetére

    Nem olvastam végig a topicot, de az alapvető probléma a gondolkodásotokban az, hogy még mindig túl optimista, és nincs felkészülve arra, hogy mi van akkor, ha rosszabb is lesz mint a karantén: mi van ha nem tudják fenntartani a közrendet, és elindulnak a fosztogatások?
    Ajánlott irodalom a Zombi túlélő kézikönyv (nem röhög!): az alapgondolat nyilván fasság, de maga a hatásmechanizmus simán elképzelhető a koronavírussal is, és pl. elég jó gondolat az is, hogy milyen fertőzöttségi fokig jó stratégia a bezárkózunk és meghúzzuk magunkat, és hol van az a pont, amikor menekülni kell...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz nevemfel #299 üzenetére

    Pánikolni nem kell, épp ellenkezőleg. Szerintem nem árt, ha adott szituációban tudod, hogy mi a leginkább követendő stratégia a túléléshez, és így a helyzet eszkalálódásához tudsz valamelyest alkalmazkodni.

    Hova menekülsz? Nyilván minél messzebb a lakott területektől. Vagy legalább egy zsákfaluba, ahol kisebb az esélye annak, hogy jönnek a buckalakók fosztogatni, és kinyírnak a konzerveidért, a járvány 200. napján...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Remus389 #303 üzenetére

    Abba nem gondolsz bele, hogy mások is pont így gondolkodnak? Elvonulni valami "eldugott" helyre.

    Nem, szerencsére erre kevesen gondolnak. Lásd jelen topic (az átlagember még addig sem jut el, mint a topicindító írás, nem is beszélve az első háeszről).
    Fegyver nem feltétlenül kell, amíg másoknak sincs.

    Sokkal okosabb maradni, kerülni a tömeget és megerősíteni az immunrendszered.

    Ahogy fentebb írtam: fosztogatók... :U Azok ellen nehéz az immunrendszer erősítésével védekezni... :U

    Egyébként nem győzöm hangsúlyozni: nem ebből indulok ki, nem erre számítok. De van tervem a dolgok eszkalálódása esetére is.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák