Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Ribi #57 üzenetére

    Ki mondta, hogy olcsóbb lenne ? :F
    Én csak azt mondtam, hogy aki eljut a Földön kívülre, annak több lehetőségei lesznek. :U

    Illetve, hogy a kolonizálásban van a legnagyobb biznisz. Példaként Athént és a Görög gyarmatosítást tudom felhozni.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • Tomcat

    őstag

    válasz Ribi #57 üzenetére

    A Recski rézbánya sem azért zárt be mert nincs réz, dehogyis nincs, csak a nyomott világpiaci árakon nem gazdaságos a kitermelés. Ha fogytán lesz a készlet és ez folyamatos áremelkedést generál akkor ismételten gazdaságossá válik a hazai kitermelés is. Viszont minden készlet véges, és a drága ritkafémek is megdrágulhatnak annyira hogy éppen már megéri a Holdon, a Marson vagy az aszteroida övben bányászni ezeket.
    Attól nem félek hogy nem lesz aki vagy ami finanszírozza a projekteket mert ha valaminek erősen pénz szaga van, tehát busás profitot hoz valakinek vagy valaminek akkor nincs akadálya a megvalósításnak. Arra ma már mérget lehet venni hogy a nagy állami ürügynökségek (NASA, Roszkozmosz, ESA) nem fognak egy ilyen magánakciót finanszírozni és kivitelezni de rajtuk kívül már ma is tucatnyi magáncég foglalkozik az űrkutatással és a nyereségasség valamilyen úton-módon történő megszilárdításával.
    Az űrtúrizmus mellett a nyersanyagkitermeléssel és annak a visszajuttatásával hatalmas lépéseket tehet meg egy-egy mammutkonszern. Ha olyan gazdag lennék mint pl. Richard Branson akkor én is belekezdenék egy olyan vállalatba mint az ő egyik vállalkozása a sok közül. A repülőgépein már volt szerencsém utazni párszor. Nem mondom pazar élmény összevetve a többi légitársaság szolgáltatásaival. :)

    [ Szerkesztve ]

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák