Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Chaser #18 üzenetére

    Tényleg 4 magos, de most összehasonlítottam cpubenchmarkon, hát nagyjából ugyanazt a teljesítményt hozza, mert ennek viszont alacsonyabb órajele van. Szóval tulajdonképpen nincs előrelépés...

    De én is azt mondom, aki játszani akar, az építsen/vegyen asztalit. Most én is azt fogom tenni, csak megvárom a kisebbik Vegat.

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #26 üzenetére

    Általában XTU-val lehet feszt is állítani és TDP-t is.
    Noti biosban ritkán látni rá lehetőséget, ha egyáltalán van ilyen.

    @Hopkins95:
    A TDP kitolás nem javasolt mivel a hűtéstől függ. Azt a gyártó belövi, onnantól nem nagyon tanácsos szerintem érdemben piszkálni. Egyébként ezeknél az új, takarékos core magoknál már nem számít az üresjárati fogyasztás annyira keveset kérnek. szóval az üzemidő csak attól függ mennyire terheli az ember. Ill. vannak még egyéb módok is a visszafogásra amik 1-2 trükkel csalhatóak elő. Pl. a Speed Shift-es prociknál van egy érték ami a Turbo agresszivitását állítja. Azt állítgatva látszik, hogy terhelésre a proci azonnal max órajelre ugrik vagy megpróbálja tartani a kisebb órajelet inkább... ill. a kettő között is finomhangolható. Nem tudom ezeket miért nem pakolják ki a gyártók valami felületre. Sok notiban még az elvileg takarékosabb Speed Shift sem aktív, hiába tudja a proci.

    @S_x96x_S
    A teszt 15W-on futhatott, mivel ez az alap. Ez a DP kitolás ahogy fentebb írtam a gyártó játékszere, abszolút nem a usernek van kitalálva, hogy tologassa. Talán sw-ből meg lehet oldani, de az sem biztos.
    (Én lefelé próbáltam XTU-ban, az nekem ment notin. 6440HQ kiolvasva 31W-ot fogyasztott prime95 közben, alulfeszelve lement 25-26W-ra. Ahogy lehúztam a TDP limitet 25W alá úgy szépen elkezdett visszavenni az órajelekből.)

Új hozzászólás Aktív témák