Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lewisfm

    aktív tag

    Hello, nekem egy előd model van:
    Acer V3-772

    Nos Acer laptopot soha többé, mert a garancia alatt a következők romlottak el:
    1.) A hőcsöves hűtő kétszer engedte el a gázt, ezért kétszer cserélték is.
    2.) A toucpad egy katasztrófa. A driver-e telepítése nélkül használhatatlanul lassú, az integrált gomb(ok) pedig pontatlanok, ez is kétszer romlott el, kétszer lett cserélve. Az egyetlen gomb mikrokapcsolója romlott el úgy, hogy alig volt használva, mert külső egeret használok. Ráadásul az integrációja miatt félrepozicionálok vele.
    Ki volt az a kretén, aki kitalálta a felületbe integrált gombot?
    3.) Meghalt a core i7 CPU, garanciális csere
    4.) Meghalt a kijelző, garanciális csere

    5.) A hűtőventillátora alig pár hónap alatt összeszed mindenféle koszt, eltömíti a hűtő borda rácsot. Persze én otthon nem szedhetem szét takarítás céljából, csak a szerviz. Amúgy is egy rémálom. Helyenként egyszer használatos ragasztószalaggal van összerakva, pl. a hűtőborda és a ventillátor házának az összekapcsolása.

    Ami példás: a szerviz hozzáállása. Mindig készségesek voltak, és segítettek, bár mivel nem magyarországi a szerviz, futár vitte-hozta.

    Ja és a gép mindig íróasztalon volt használva, tiszta környezetben...

    Ami miatt a gépet vettem:
    - jó ár érték arány
    - jó bővíthetőség (4 RAM foglalat, 2 HDD és 1 SSD foglalat), ami az új modellekben már nincs így

    Az új modellek hátrányai:
    - otthon nem tudsz memóriát bővíteni, mert ki kell venni hozzá az alaplapot!
    - az M.2 SSD foglalathoz való hozzáféréshez is ki kell venni az alaplapot!
    - csak 1 HDD hely
    - nincs szerviz fedél, így az otthoni, minimális karbantartás sem végezhető el, pl. otthon nem tudsz akkumlátort cserélni

    és az előnyei:
    - jó hűtés (dupla hőcsöves rendszer két ventillátorral, induláskor egy kis ideig visszafelé pörögnek a tisztítás végett)
    - jobb kijelző, van IPS-es is, nagy fényerővel

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák