Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cathulhu #11 üzenetére

    A Samsung egy külön liga. Nekik már az jelentős előny, hogy saját maguk készítik a végtermékeket. Természetesen az Exynos 4212 új paradigmát állít fel minden tekintetben, de amíg nincs rá épülő termék, addig nem érdemes beszélni róla, mert kereskedelemben még nem kapható.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #12 üzenetére

    Az Apple a Samsungnál is megtartja a gyártást. A TSMC csak kiegészítés. Pont az ilyen helyzetekre. Ha az egyiknek nem megy, akkor ott a másik. A TSMC-nél nem hiszem, hogy bárki belefog 2012-ben 28 nm-es mobil SoC-ba. Nem csak a fogyasztás, hanem a nagyon magas waferár is nagy probléma. Majd kérdés, hogy a HPM node mit mutat, de a wafer akkor is drága lesz. Leghamarabb az év végére lehet ebből valami. Esetleg az Apple be tudja vállalni a magas árakat, de szerintem ők sem szívesen teszik.
    A 40 nm-rel eddig mindenki elégedett. Olcsó a wafer, és a technológia is megfelelő. A Samsunknak van ott a GloFo-val közösen fejlesztett 32 nm-es SHP, ami számukra előny lesz, de nem olyan komoly. Sokkal nagyobb előny például a TI-nek, hogy az ICS referenciaplatformja az OMAP4. Ez a tény számtalan helyre berakta az TI-t manapság.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Kotomicuki #16 üzenetére

    Abszolút félreérted. A kereskedelmi forgalomba hozott lapkák hibátlanok lesznek, csak nem teljesítik azt, amire papíron tervezték őket. Ha abban a hitben élsz, amit felvázoltál, akkor egyetlen olyan termék sem felelhet meg neked, amit a TSMC gyárt 28 nm-en. Sőt alapvetően minden szilíciumalapú termék elhasználódik 20-25 éven belül.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #18 üzenetére

    Nem értem, hogy jön ide az AMD, hacsak nem úgy, hogy ők raktak össze egyedül egy komoly lapkát a 28 nm-re. De ez nem jó összehasonlítás, mert egy mobil SoC nem GPU. Már a dizájn karakterisztikájánál teljesen más elveknek kell megfelelni.
    Ha az Apple 5 milliárdot fizetett a TSMC-nek, akkor az új menedzsment teljesen idióta. Mire fel ez a pénz? Mit kap érte az Apple? Az biztos, hogy a Samsung egyelőre jobb alternatívát kínál az Apple-nek. Hacsak az Apple nem akar valami extrém dolgot a TSMC-től, de kétséges, hogy bármilyen fejlesztés megérne 5 milliárd dollárt. Ennyiért házon belül meg lehet oldani bármit, és akkor nem a TSMC-é lesz a technológia.

    Miért? Egyszerűen át kell alakítani a chipdizájnt és kész. Az alapvető terveken nem kell módosítani. Manapság ez nem nagy dolog, mivel akár párhuzamosan is megoldható. Emlékezhetsz, hogy az NV is így csinálta anno a GPU-knál. Gyártattak a TSMC-nél, az UMC-nél, és az IBM-nél is. Ez tényleg nem nagy ördöngösség, csak költséges. De alapvetően biztonságot is ad, mert ha az egyik dizájn nem működik jól, akkor ott a másik. A Samsungot azért éri meg megtartani, mert a tapasztalatuk nagyobb a HKMG gyártástechnológiákkal, mint a TSMC-nek. Teljesen logikus döntés az A6-ot ott is kihozni, ha nem így tesznek, akkor nagy hibát követnek el. Amúgy én nem tudom, hogy nem a Samsungnál gyártatnak. Sőt pont, hogy ellenkezőleg tudom. [link] - "Samsung Electronics will apply its advanced 28-nanometer processing technology to produce qualified A6 mobile APs. TSMC will provide customized chips with designs from Apple, however, the volume will be very small," said the executive. De erről mi is írtunk: [link]

    Csak bemutatásra jönnek 2012 H1-ben. Mire abból tömeggyártás lesz már 2012 ősz lesz, és a végtermékek majd bemutatkoznak 2013-ban a CES-en. Arra kell gondolni, hogy a 28 nm egy rendkívül költséges és problémás technológia jelenleg. A problémák még az órajel csökkentésével megoldhatók, de a költségeket már nem biztos, hogy állni tudják a cégek egy mobil SoC szintjén. Az AMD is tervezett Lombok néven egy apró GPU-t GCN alapokon, de pont azért lőtték le, mert 40 nm-en még egy nagyobb lapkát is gazdaságosabb gyártani, mint egy kisebb 28 nm-est. Pontosan ezért nevezi át az NV és az AMD a teljes alsóházat, mert a 28 nm waferek nagyon költségesek, így csak ott éri meg építeni ezekre, ahol a teljesítmény nagyon fontos tényező. Máshol a 40 nm jobb döntés. Abból a szempontból is, hogy ezt a technológiát ismerik a gyártók, így biztosított, hogy a terveknek megfelel a végső dizájn. A 28 nm ebből a szempontból lutri. Idővel ezt is kiismerik, és a kezdeti problémák is megoldódnak, de ez idő.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Kotomicuki #24 üzenetére

    A chipek nem ilyenek. Ha valami gond van velük, akkor gyorsan megpusztulnak. Ha viszont nem mennek tönkre egy éven belül, akkor tipikusan sokáig működnek. Ami általában tönkremegy, azok a forrasztások, és más chiptől független dolgok.

    (#26) Dare2Live: Kétségeim vannak. Be lehet vállalni, de egyrészt gazdaságilag nem lesz kifizetődő döntés, másrészt annyira nem jó a gyártástechnológia, hogy egy fogyasztásra ennyire érzékeny területen érdemes legyen vele szívni. Kuul, hogy 28 nm meg minden, de jelenleg a 40 nm anyagilag és a fogyasztás szempontjából is jobb. Idővel mondom kiismerik a cégek ezt is, de nem azonnal.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák