Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz D.Va #40 üzenetére

    22 dB teljesen más szint, azzal már ki tudnék békülni. 36 dB még a hangosabb projektorok között is sok, pedig hallottam én már néhány modellt és eléggé feltűnt a hangjuk (pedig nem tanyasi körülmények között teszteltem). Persze attól függ minden, hogy milyen ventillátor van benne, ha egy kis 50-60mm-es pörgettyű visít benne sok ezres fordulatszámon az sokkal rosszabb mint egy nagyobb, lassabb venti aminek szerencsés esetben csak egy enyhe szélzaja van (nagy különbség lehet érzésre, még ha a dB ugyan az is).

    "Nem hiszem hogy átlag használat mellett probléma lenne a 36db... max ha full csend van... márpedig a legtöbb projektor használó nem hiszem hogy 80 éves néma filmeket nézne..."

    Ez szerintem nem jó érv, nem csak robbanásokkal teli akciófilmeket vagy üvöltő sporteseményt lehet nézni, van amikor nem árt a teljes csend főleg, hogy legtöbbszor csak éjjel van alkalmam mozizni.
    Ha mondjuk PC-n játszom az már teljesen más (úgy talán még a 36 dB is elfogadható), olyankor amúgy is üvölt a VGA hűtése (egyébbként elég néma a PCm alaphelyzetben, megtömve 17 dBs leszabályozott ventillátorokkal).

    Mostanában többször kellett költözzek, úgyhogy meggondoltam, hogy talán az 55-ös TV helyett nem ártana inkább egy projektor (ránézésre nem olyan nagy az 55, csak amikor vinni kell valahova akkor gyűlik meg a baj vele :) ). Tetszene a jobb hordozhatóság, jobb kontraszt, nagyobb átmérő lehetősége, csak a lámpák élettartama és a szükséges aktív hűtés nem szimpatikus (+ nem ártana a 4K sem aminek megkérik az árát rendesen).

Új hozzászólás Aktív témák