Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #40553216 #609 üzenetére

    Igen, ez motoszkál bennem is, csak az a gondom a ProJect-tel, hogy nem igazán hiszek abban, hogy a puritánabb felszereltség feltétlenül azt eredményezi, hogy a többletet rá is fordították arra a kevés dologra, ami a gépben van. Gondolok itt arra, hogy én pl. többektől olvastam a ProJect kapcsán, hogy afféle "motor humming noise"-ra panaszkodtak, ami meg pont nem azt mutatja, hogy annyira jó volna a belbecs a kevesebb szolgáltatás okán megmaradt és minőségre fordítható forrás ellenére sem. A Denon-ra ilyen panaszt nem olvastam, max annyit, hogy az automatikának van némi zaja, de csak addig, amíg a lemezre teszi a tűt, vagy ugye leemeli onnan.
    Meg azért lássuk be: ha levonom a 104 eFt-os ProJect árából a 25 eFt értékű Ortofon pick-up árát, akkor marad 79 eFt-nyi forrás. Nem gondolnám, hogy ez annyival szignifikánsan jobb anyagfelhasználást vagy összeszerelési minőséget tenne lehetővé, mint amibe a 89 eFt-os Denon-nál mód van (ami tegyük hozzá, hogy hosszú ideig azért ennél magasabb áron elérhető készülék volt).
    Jómagam 15 éve gitározom, de ez idő alatt megtanultam, hogy nem a 120 eFt-os és a 180 eFt-os hangszer között kell keresni az érdemi különbséget, hanem a 180 eFt-os és a 600 eFt-os között. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy (azonos pick-up mellett) olyan drasztikus különbségek nemigen vannak egy-két 10 eFt árkülönbségű lemezjátszók között sem. Akkor pedig már a szolgáltatások és a háromszor olyan hosszú garanciális idő inkább befolyásol, minthogy elmondhassam, hogy nekem most egy "high-end entry level" ProJect lejátszóm van. Na bumm. Gyanúm szerint egy jó pick-up-pal azért a Denon-nak sem kell szégyenkeznie egy korrektebb CD-lejátszóval szemben sem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák