Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz arty #20 üzenetére

    "Most van. Megy is a levesbe hálistennek (nyilván nem minden területen... álá lcd)."

    Ebben sem értünk egyet. Nekem már most hiányoznak a megbízható szívómotorok. Mondjuk ez a téma más lapra tartozik. (De ugye nem az elektromos autóra gondolsz?)

    "6-12k:1 kontrasztal még nehéz egy jó plazmával versenyezni..."

    Azért ez meglehetősen "barokkos túlzás". :K Még akkor is, ha a Pioneer KURO, és a Panasonic VT/ZT60 tényleg nagyon jó tévék voltak.

    A G30-as plazma televíziót viszont még az én 5 éves SONY LCD-m (~6000:1 natív kontraszt, és bevilágítástól mentes panel) is "megeszi reggelire". :) (Ismerve a G30 készüléket, megkockáztatom, hogy még mozgásmegjelenítésben is.)

    Kontrasztban azóta készültek még ennél sokkal jobb televíziók is, ahogyan azt fentebb is említettem.

    Tény, hogy az LCD készülékek esetében a jó végeredményhez fontos, hogy fényszivárgástól mentes legyen a panel, de ilyen magas natív kontraszttal és a plazma tévéknél immár ~5-10-40-50-szer magasabb fényerővel a plazma technológia nem tud(na) versenyezni.

    Ahogyan a G30 sem, a maga ~3.000-4:000:1 körüli mért kontrasztjával, és a ~80 nit-es fényerejével.

    Az is tény, hogy jellemzően mozgásmegjelenítésben és homogenitásban általánosságban egy jó plazma tévé jobb volt a mai OLED-eknél és LCD-knél.

    Ám mégis egy "kihalt" technológiáról beszélünk. Tehát, ha az Otto-motor, vagy az LCD technológia kapcsán jogos a "korszerűtlen" jelző, akkor az itt hatványozottan igaz.

    Persze az is jogos, hogy a Q9 drága televízió. Ám ezt anno a csúcs plazma, csúcs projektor és csúcs CRT tévékre is el lehetett mondani egykor. :K

    A "Micro LED" pedig csak az egyik lehetséges út. A másik a Samsung által jövőre ütemezett QD-OLED, és az azt hamarosan követő QNED.

    Azért azokat még várjuk meg szerintem! ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák