Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • so_ha

    senior tag

    Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor szinte mindenki milliárdos lehetne tőzsdézésből, bár elismerem, az egyik legfontosabb kiindulási pont amit fLeSs leírt (200 napos mozgóátlag). És ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor a több milliárd dollárral kereskedő alapok, hedge fund-ok (spekulatív befektetési alapok) nem adnák sokszor a piac alját, illetve nem vennék a tetejét.

    Két javaslat:
    - Grafikonelemzésnél használjatok japán gyertyás megjelenítést, mely mutatja a nyitó-záró, és napi minimum-maximum értékét, és ne a vonalas záróárat, vagy napi átlagot megjelenítő grafikont, mert abból semmi sem olvasható ki (ez utóbbi az összes beszúrt chart, az előbbire pedig jó példa fLeSs #37-es hozzászólásában belinkelt S&P500 grafikonja).
    - Eső (szakadó) piacon is lehet keresni. Szakzsargonban shortolni kell a piacot határidőre. Elsősorban indexet érdemes eladni, akár a magyar tőzsdén buxot. (most Bux0812, egy hónap múlva Bux0912-őt)

    Jó szelet mindenkinek!
    Üdv so_ha (Egy jópár éve a piacot "taposó" speki.)

    U.I.: Ja, és hosszútávon meghalunk!
    Nikkei 1984-

    [ Szerkesztve ]

  • so_ha

    senior tag

    válasz fLeSs #42 üzenetére

    A profit védelmével egyetértek egy értelmes belépés utáni korrekt stop-lossal (pozi irányától függetlenül, akár short, akár long irányú).
    A 300 napos mozgóátlag számomra vitatható (ezért szép szubjektív a technikai elemzés műfaja), a mostanában sokat emlegetett 1929-es válság idején (nem léteztek még elemző programok) is a 200 napos mozgóátlag (szakirodalom is ezt "favorizálja") volt a sarkallatos pont. Miután sok elemző ugyan azt nézi, ezért is lehető önbeteljesítő ez utóbbi szempont, a kérdés már csak az, hogy akkor milyen nem létező számítógép jelezte ugyan ezt 80 évvel ezelőtt. :Y

    Dow 1929-1930

    Dow 1929-1931

    Üdv so_ha

Új hozzászólás Aktív témák