Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz mad823 #145 üzenetére

    Elég sok film eredeti hangsávja valamilyen DTS formátumú, mostanában gyakori a DTS-HD MA. Számomra vásárlást kizáró ok, ha ezeket nem kezeli a tévé. Én eARC-on akarom kiküldeni a hangot az erősítőnek, illetve dekódolás után Bluetooth-on a fejhallgatónak.

    [ Szerkesztve ]

  • arty

    veterán

    válasz mad823 #145 üzenetére

    A korábbi - sokszor mégcsak nem is drága qlaled - samsung tudott 5/6000:1-et. Hogyan voltak képesek ekkorát visszalépni?! :( Döbbenetes és egyben felháborító :D

    Tudom, hogy a csupaüveg nappalikban, amikre itt az lcdhívők állandóan hivatkoznak, jó a 100:1 is, csak ilyen körülmények között - szerintem - totális igénytelenség a "kijelzőzés". (legyen az film, játék vagy akár videoszerkesztés is...).

    Sokszor nem kerül elő a 21:9-es film vs. nagy, fehér felirat problémaköre. LCD-n az is dráma tud lenni. Vagy a game módban értékelhetetlen képminőségromlás - szintén kb csak lcd-n jellemző. Ezeket a kompromisszumokat is mindenki megköti, aki fél a beégéstől (jogosan, mert ez A valódi gond a másik oldalon, nem a fényerő).

    A dts akkor is probléma, ha csak egy filmel futsz bele, amit éppen nagy örömmel kezdenél nézni és ... kuss van. Gyalázat, hogy a 600 ezres samsung árába nem fér bele a "filléres" licenszdíj. A felhasználói igények totális ignorálásának mintapéldája egy mai samsung lcd. Viszont ügyesen rávesznek a saját mantráikra, mesterséges igényt teremtve funkciókra...

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák