Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz #04824576 #6 üzenetére

    adott áron qled matrica nélkül nagyobb tévéket lehet kapni :) és a plusz pár incs többet ér, ha valakinek a képminőség ~mindegy

    ha nem mindegy, akkor meg oledet vesz :DDD

    (#17) zetor2000 ha euróban kapod a fizud, ez még akár be is következhet :DDD amugy viszont inkább még ma vegyél egy nagy oledet!

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Sinesol #22 üzenetére

    a kontraszt egy dolog (bár a mostani 5-6000:1 a bűvészkedések nélkül eléggé lapos képet eredményez), sajnos a járulékos problémák elég jelentősek (ha nem a legdrágább csúcsmodellt veszed, sokzónás és jól működő local dimmingel)

    a VA techben semmi sincs, hiszen évek óta szinte csak romlik a qledek ALAP kontraszt ratioja :) én nem hiszem, hogy kivárnak és csak majd most (nemsokára) dobják piacra a "párezerrel jobb" VA-t...

    (sötétszobával meg kár sarkítani... ha feltételezed, hogy az átlag 8-4ig melózik és késő délután/este ül le a tévé elé, némi mesterséges fénnyel bevilágított "sötét" szobában, akkor ott máris megjelenik a probléma, a nézési idő nagyrészében! (nyilván mónikasónál nem zavaró, de annak a közönségnek mégcsak qled/va panel se kell, tehát már évek óta "elég jót" néz :D ))

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Milka 78 #50 üzenetére

    milyen az az "igazi qled" ? :D és milyen a "nemigazi" ?

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz BusinessGuy #88 üzenetére

    ks7000em van... 6-8-on használom, este ill. nappal
    ha tévézek TERMÉSZETESEN a sötétítőt enyhén(!) elhúzom, úgy a két nagy ablak egyharmadát kitakarom... egyből denevérbarlangá változik a szoba :W (gondolom te is éjjelnappal hómifiszban filmet vágsz a tévén a tűző nyári nappal szemben, 45 fokról nézve, mert csak úgy kellően nézhetetlen hulladék a kép... és mindenki más is)

    ja, tény, h ENYHE sötétítés mellett "jobb" a kép... igen, pont nekem lenne való az oled, aki néha minőséget is szeretne nézni(cskahát az ára...), nem ezt a foltosodó(!) mocskot, amit nem véletlenül hívok kulalednek... :( -> foltos lett anno a 46b550, előtte a 32a656, ahogy előtte a 32r82 is.... és a sanyo z1es vetítőm is. az lcd ilyen.

    de élj csak tagadásban, a te ks7000ed nyilván maga a csoda, pláne a maxra tolt ledek hőjétől nem foltosodik... :DDD

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz gooof #119 üzenetére

    DTS? 600ezerért nem volt elvárás a támogatása? :)

    (elnézve a q90 rtingesen mért 3000:1es nativ kontrasztját, csak röhögök a "nincs akkora különbség" meghegyzéseden, bár szerintem ezt csak a médiamárkt körülmények igazolják, ez keverhetett meg... mindenesetre ha otthon se zavar a képe, áldásom rátok, élvezd sokáig! ;) )

    de egyébként a #124 már inkább beismerő vallomás... félelem a beégéstől :) és ha mm-ben ugyis alig látszott a difi, akkor jobb a "biztonságos" lcd. nincs is ezzel semmi gond, ha az ember elfogadja h mit is vett (és nem méregeti az oledhez...)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz mad823 #145 üzenetére

    A korábbi - sokszor mégcsak nem is drága qlaled - samsung tudott 5/6000:1-et. Hogyan voltak képesek ekkorát visszalépni?! :( Döbbenetes és egyben felháborító :D

    Tudom, hogy a csupaüveg nappalikban, amikre itt az lcdhívők állandóan hivatkoznak, jó a 100:1 is, csak ilyen körülmények között - szerintem - totális igénytelenség a "kijelzőzés". (legyen az film, játék vagy akár videoszerkesztés is...).

    Sokszor nem kerül elő a 21:9-es film vs. nagy, fehér felirat problémaköre. LCD-n az is dráma tud lenni. Vagy a game módban értékelhetetlen képminőségromlás - szintén kb csak lcd-n jellemző. Ezeket a kompromisszumokat is mindenki megköti, aki fél a beégéstől (jogosan, mert ez A valódi gond a másik oldalon, nem a fényerő).

    A dts akkor is probléma, ha csak egy filmel futsz bele, amit éppen nagy örömmel kezdenél nézni és ... kuss van. Gyalázat, hogy a 600 ezres samsung árába nem fér bele a "filléres" licenszdíj. A felhasználói igények totális ignorálásának mintapéldája egy mai samsung lcd. Viszont ügyesen rávesznek a saját mantráikra, mesterséges igényt teremtve funkciókra...

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz mad823 #151 üzenetére

    basszus :( márpedig az egy fontos réteg... erre pont a - szerintem - egyik legfontosabb képjellemzőt rombolja? ezt eddig nem kötöttem össze... :(

    és míg a tükröződést besötétítéssel/elhelyezéssel tudtad javítani, a kontrasztal nehéz bármit kezdeni (otthon, házilag) :( pontosabban fényárban kell tévézni, akkor nem számít a kontraszt, de az meg növeli a tükröződést, meg úgy egyáltalán: rontja az egész kép élvezhetőségét... :(

    (#152) Cassi ennek a dvd korszakban lehetett volna betartani... :) most csak szívsz miatta (és egyébként a dolby digital talán nem licenszdíjas?!)

    a samsung nagyon helyesen tart be pl a dolby visionnak (hajrá hdr+), ill. a gsyncnek (hajrá freesync, vrr), de a dts-nek "kicsit" késő/elhibázott/nem konzekvens...

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #72042496 #154 üzenetére

    egy display manufakturának az egyszeri 10k szvsz fillér :)
    a gond gondolom a per device alapuakkal van... és talán a dts tényleg drága lett... (bár régen erre az volt a megoldás, h csak bitstreamben ment, dekódolás nem, ám samuéknál már az sincs! teljes agyhalál :( )

    Chaser: igen és ez a szerencsém :D én ócsó notikat veszek, oda nem jár a fényes... ami jó! :D
    és/de ha a tükröződést kiveszed a képből, a fényes felület TÉNYLEG szebb pixelstrukturát ad... tehát értem én, hogy egy otthoni, filmnézős kijelzőn a lehető legjobbat akarják prezentálni (notit azért hurcolod... ott szvsz problémásabb a fényessége)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák