Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz TK36 #26 üzenetére

    Szerintem érdemes, de várnék vele még egy évet, mikor már véglegesek lesznek a 4k blu-ray specifikációk. 8k is lassan jön, de annak még egy 5 övét saccolok, mire elkezdenek szállingózni az első háztartásba szánt modellek horror áron, a 2020-as olimpián biztos bedobják a japánok.

    ctvagyok
    55"-os full hd tv-m van 2010 óta, 2-3 méterről nézem és mikor még hírbe se volt a 4k már akkor éreztem a felbontás hiányát. Természetesen blu-ray-ről beszélek. Ezekkel a táblázatokkal meg kíméljenek, meg hogy az ember hány szögpercet lát. Nem kell látnom ahhoz konkréten minden egyes pixelt, hogy egy képpel fűrészelni lehessen, vagy érezzem a képi információ hiányát. Itt megjegyzem 8k-nak is lesz értelme valamivel nagyobb képátlónál, ezt sokan nem értik, de a pixelsűrűségnek köszönhetően sokkal inkább térbelivé válik a kép, vagy csak szimplán nézzenek meg egy 8k-s kijelzőt, érezni a különbséget 4k-hoz képest is, és nem 2 centiről beszélek, hanem mondjuk egy thx szabvány távolságról. (8k-nál valószínű megfog állni ez a pixelháború, 2 dimenziós képalkotás esetén)

  • Partz

    senior tag

    válasz ctvagyok #35 üzenetére

    "nap Akkor szerinted hány ember lenne képes egy 40" 4k és FHD felvételt mekülönböztetni 2m távolságból? Mondjuk a tévék ugyanazzal a technológiával készültek?"
    Erre konkrétan tudom a választ, pont egy éve volt erre kísérlet. Az emberek 95%-a.

    Tisztában vagyok a felbontáshoz tartozó képméret nézési távolságokkal, sőt az emberi szem állítólagos korlátaival is. Ezért mondom tapasztalatból hogy nem teljesen úgy van.

    de ha ennyire ezeken a táblázatokon lovagolsz nézz utána, és most szigorúan a táblázatokra hagyatkozva mire elég egy full hd tv, ha én mondjuk 3d filmet szeretnék nézni thx ajánlás szerint, révén házi-mozi rovatról van szó

  • Partz

    senior tag

    válasz ctvagyok #40 üzenetére

    2D-ben is jó lesz.

    Nem szeretem ezt a "linkelgetést", az embernek kéne legyen annyi önálló gondolata hogy nem egy linkkel érvvel. Az általad linkelt oldalon leírtakból is olvastam már több száz hasonló okoskodást, hozzáteszem mindegyik eltér valamennyire. Mégse értek vele egyet, személyes tapasztalatokra hagyatkozva. Csak a kérésedre http://www.hdtvtest.co.uk/news/4k-resolution-201312153517.htm (9' az 2,75 m az egyszerűség kedvéért, pont úgy aránylik az 55"-hoz mint az általad említett 2 méter a 40"-hez)

Új hozzászólás Aktív témák