Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz zzola #9 üzenetére

    Jáj, már megint a magyar piac. :) Máshol azért más a helyzet. Egyébként mindenhol csökkentek az elvárt számok az aranyhoz, platinához, de ez nem most kezdődött, hanem 20 éve. Most értelemszerűen pl. Magyarországon senki sem fog eladni 100 ezer lemezt, mert nem 2-3 előadó osztozik a piacon, mint 30 éve, meg úgyis mindent letöltünk. Spotify, Deezer elvileg nem nagy biznisz a kiadóknak, előadóknak, utóbbiaknak már a lemezeladás akkor sem volt az, amikor még a Napster is csak kezdett beindulni. Nekik jó ideje a fellépésekben van a pénz, a lemezekből kevesen tudnak megélni. Gondolj bele, hogy a saját szerzeményed nem tudod kiadni 30 év után újra a hülye jogok miatt, egyszerűbb az egésszel újra stúdióba vonulni.

    A Deezer/Spotify+mobiltelefon meg a zenehallgatás legalja, szerintem. :)

    Sokan vesznek még mindig CD-t világszerte.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz zzola #9 üzenetére

    Ez gyönyörű mese amúgy, de ha marha szűk az a választék, amit érdemesnek tartok megvenni, akkor hadd ne kelljen már havonta a zsebemből kiperkálni a semmire (hiszen nem érdekel a többi) a pízt.

    Nincs a mai stream-elős világban semmi különös, a hülyítő duma a csillió tartalom, a mögöttes cél a nagy cash flow biztosítása, szemben az egyszeri megvétellel - már ha 1 személyre vetítjük. Mert nyilván amúgy sokan vesznek, így ilyen értelemben ahogy csipegetnek az emberek offline tartalmat, pl. CD-t még, az is cash-flow, de azért egyéni szintre vetítve az online streaming még nagyobb béklyó.

    Kivéve, ha egy klasszikus hologramos CD áráért kapok 1 hónap prémium, lossless minőséget, amit le is tölthetek mondjuk flac-ba és életem során bármivel, bármennyiszer lejátszhatom. És akkor különösebben nem érdekel, hogy havidíjat fizetek, mert megvan havonta a 2 CD minimum, úgyis.

    Ja, nem, mert finnyás vagyok és a mai zenei választék nagyja ipari hulladék, vagy zeneileg értékelhetetlen számomra.

    Szóval marad a letöltögetés innen-onnan. Bankkártya, megveszem, lejön a fájl, béke. És ha fél évig nem kívánok mást hallgatni, nem csilingel a kassza és nem kotorászik semmi-senki a pénztárcámban.

    Néha beokádok ettől a mindent stream-eljünk világtól, elég szar az irány (bocs, féloff) :) Most még csak nice terelgetés, szokatás, később kőkemény DRM-es biznissz lesz és alternatíva zéró, csilingelni fog a kassza annak, aki zenét akar hallgatni. RENDSZERESEN. És itt ezen a hangsúly.

    De én nem akarok 20-ezer helyett havi 2-ezerért, de akkor fix áron olyan bordélyban előfizetni, ami tömve kurvákkal és akkor dugom azt, amikor amelyiket akarom, ha egyszer van kit dugnom itthon is és csak egyszer "vettem meg" :)

    Az pedig külön dicséretes, hogy az LP mekkora reneszánszát éli, mert akkor a CD-re is ez vár, úgy, hogy ki sem pörgött még :D :C

    Offline, FLAC rulz.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • VIC20

    őstag

    válasz zzola #9 üzenetére

    ,,Nyilván van egy réteg, aki még mindig ragaszkodik a kézzel fogható dolgokhoz..."

    Meg a kézzelfoghatókhoz is... :U

Új hozzászólás Aktív témák