Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Azért volt olyan Commodore ami kompitibilis volt a +4-el, az pedig a Commodore 16 volt. Emlékszen rá, az egyik osztálytársamnak Commodore 16 gépe volt, és rengeteg játékot kaptam tőle. Mindet futtatta a +4, és egy idő után már gyári játékokon is feltünt a C16/+4 jelzés. Viszont a visszafele kompatibilitás már nem rémlik, a kifejezetten +4-re írt játékok nem futottat C16-on, de az meg tényleg alig-alig akadt.
    Viszont mintha a C16 aC64-en is elfutott volna...
    Remélem egyszer arról a gépről, vagyis a C16-ról is készül hasonlóan színvonlas írás :)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Hú "gyerekek", így olvasgatva hazaérve a hozzászólásokat; mintha egy év sem telt volna el azóta, hogy ebbe a világba tizenévesen belecsöppentem :D
    És igen, a Treasure Island, a mai napig A JÁTÉK, oly annyira, hogy le is töltöttem telefonra :)
    És ami a másik kérdést illeti, nos nálunk a művelődési központban ZX Spectrum gépek voltak, imádtam azokon játszani. Hiába volt otthon a C/+4, az valahogy más volt; egy teremben állva, szabad gépre várva :D
    És ami a Videoton Computert illeti, ahhoz is volt szerencsém, de az nagyon nem tudott megfogni; viszont volt hozzá egy szöveges kalandjáték, amit paracsszavakkal kellett irányítani, de ott meg a parancsszavak voltak baromi értelmetlenek, és bonyolultak. Csak tőmondatok lehettek, ragozások nélkül, stb. Akiknek nem rémlik (de akiknek igen, azok is), szintén letölthetik telefonra ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Azért azt nem értem, hogy ezeknek a gépeknek miért kellett kihalniuk.
    A Commodore-nak is volt cd-s próbálkozása:

    Viszont az igazi konzol hangulatot az Amiga CD32 hozta el:

    Azért az nekem magas, hogy miért pont a Commodore bukott el, és a Sony lett népszerű, amikor az előbbinek már volt múltja a játékgyártás terén :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák