Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Kampó #47 üzenetére

    A fantázia határtalan. Én piacképes megoldásokban gondolkodtam, ott eléggé behatároltak a lehetőségek.
    Elöl egyszerűen nincs mit tervezni, a kijelző már annyira elfoglalja a helyet, hogy gyakorlatilag a nagy lap van, meg az élek, semmi más. Hátul lehetne valamit alkotni.

    Pop-up kamerával próbálkoztak sokan, valahogy nem kell a népeknek.
    Pedig legszívesebben én is olyat vennék, mert nekem aztán rohadtul nem kell a szelfikamera, totál feleslegesen foglalja elöl a helyet. Meg ugye plusz egy mechanika, ami tönkremehet, a gyártók ódzkodnak tőle.
    Betétek használatával anno a Nexusokon próbálkozott a Google (asszem a HTC-félén volt), elég vegyes megítélése volt.
    Üveg-fém: jó lenne, de minden gyártó arra megy, hogy a fémet egyre jobban leépítették, aztán valami korai iphonokkal bejött az üveg, az most is elég elterjedt, de már ezt is kezdik műanyagra cserélni, mert olcsóbb. (lásd s21, pedig nem alsópolcos kategória)
    Régi telefonokat felesleges idevenni amúgy, mert teljesen más szempontok szerint építették azokat. Ami akkor belefért, ma már nem működik, mert plusz mechanika, vastagabb lesz tőle, stb.
    Szögletesebb élek: Néha 1-1 gyártó bepróbálja (Sony ennek a nagy élharcosa (pun intended)), a visszajelzések általában azok, hogy bár szebb (szerintem is), a userek nem szeretik, mert nyomja a kezüket, kisarkosodik a nadrágzseb, stb.

    Szóval néha van 1-1 vadhajtás, de azok nem tudják megvetni a lábukat, mert a tömegeknek nem kellenek az ennyire egyedi telefonok, vagy mert az egyedi tervezésért olyan felárat kérnek, hogy nem ér annyit.

Új hozzászólás Aktív témák