Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz z0d1AK #33 üzenetére

    nos, az adatbázis szerver még mindig ugyanaz a dual opteron, a webszervert viszont lecseréltük egy sun x4150-re, ha jól emlékszem. 1u rack, frankópenge cucc.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz z0d1AK #37 üzenetére

    bartereltük a sun-nal, remélhetőleg mindenki jól járt.
    a bme-t egyelőre nem bánom, de a nagy kérdés az lesz, hogy ugyanezt mondom-e 30 év múlva is.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz z0d1AK #44 üzenetére

    szerintem nagyon durván illúzióid vannak... :(

    maradjunk annyiban, hogy mostanában inkább a túlélésért való küzdés megy. és a szerencsések nem veszteségesek. 30 évre betartalékolni? ehh... 13-15 főállású ember van a cégnél, számolj, hogy ez mekkora költség. az online média, ráadásul az IT média most nagyon rossz "biznisz". az egész piac döglődik, nagykerek, kiskerek és az újságok is.

    picit erről is szól majd ez a blog.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz z0d1AK #46 üzenetére

    bírom ezeket a "haver haverja mesélte" dolgokat. a haver haverja biztos mindent jól tud. én meg biztos direkt titkolózom, és ez igazából csak azt jelentheti, hogy neki van igaza. mivel szemmel láthatóan mindenki mindent tud, az már mindegy is, hogy én mit mondok. mit is mondhatnék..?

    csak három dolgot:
    - egy picit azért zavar/pofátlanság, hogy/ahogy a zsebemben turkálsz
    - jelenleg a hosszútávú túlélésért küzdünk
    - nincsenek mindenféle tartalékaink

    páros napokon úgy érzem, jobban járnék egy egyszerű alkalmazotti állással, ahol a para és rettegés, jövőért aggódás helyett aggódhatna a főnököm, én meg kapnám a fizut, akkor is, ha 110 és akkor is, ha 70 százalékos munkát végzek. persze nem akarok rinyálni, mert a szabadság sokat ér, akár a hétvégenkénti és éjjeli munka árán is. és így legalább nincs egy barom főnök, aki naponta megalázza az embert és hülyeségeket csináltat vele.

    úgy viszont tényleg elég szar a jelenlegi, nem vidám körülmények között dolgozni, hogy közben "az olvasók" összekacsintanak, hogy no, ezek tutira jól megszedik magukat, zsíros kis ph-sok. két embert kellett elküldenünk az elmúlt pár hónapban, kizárólag az anyagiak miatt.

    (nagyon-nagyon off: egy normális országban akár az is előfordulhatna, hogy egy ekkora weboldallal valóban gazdagok, "sztárok" vagyunk. ami a durva, hogy ott még büszkék is lehetnénk magunkra, és az emberek is teljesen természetesnek vennék ezt, azt gondolnák, hogy megérdemeljük.)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz z0d1AK #50 üzenetére

    általában igaz az utóbbi 2 évre, hogy az összes hirdető minimum csodát vár tőled, féláron, és kétszer annyi hirdetéssel. az egész internet elindult a valóságsók/mónikasók/tescopárizsi irányába... minőségi tartalmat csinálni rendes szerkesztőséggel kész ráb@szás, mert drága. és nem is biztos, hogy annyi embert érdekel. mennyivel jobb pár vérpisti ingyenblogja, és ugye - csak hogy egy példát hozzak az utóbbi idők kihívásaiból - a google adsense oda is elér.

    ma már nem feltétlen kell IT cégeknek IT site-on hirdetni... régen nehéz lett volna máshogy elérni a célközönséget. ma viszont elég a google adwords kampánynál beállítani ezt-azt, és ő szépen előszedi neked egyesével az utolsó blog eldugott szegletéből is a usert.

    nos, ez a "social media" árnyoldala, már ami a minőségi tartalmat illeti. nem azért, mert ne lenne rengeteg tényleg szuper, hiteles és baromi jó blog... én is olvasok sokat, sok ilyen van. és van még több digitális "szemét", amit a tulaja csinál, ingyen és bérmentve. ugyanúgy, ahogy egy normális színészekkel forgatott játékfilm helyett is lehet 5000 ft-ért statisztáló barmokat nézni egy mónikasóban, az interneten is lehet mindenféle tartalmat előállítani. a gond az, hogy a szerkesztőség által csinált verzió drága. nem olyan drága, mint egy papírújság, ám még mindig drágább a kvázi ingyenesnél. a sors fintora, hogy a print média után most a klasszikus online média izzad valahol ugyanazért, alig 5-10 éven belül.

    a kérdés mindig az, hogy az olvasóknak mire van igényük. sajnos a kertévék és a tescós párizsi sikerét látva nehéz optimistának maradni. :(

    de ez már egy másik történet. :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz z0d1AK #52 üzenetére

    itt nem arról van szó, hogy szeretnénk idáig süllyedni, nem is volnánk rá képesek. az a kérdés, hogy mi az, ami hosszútávon életképes a piacon... ezt igazából az olvasók döntik el.

    sajnos például a blog.hu milliós userszáma és az a rengeteg szemét, amit akár az index címlapon nyomatnak blog.hu címszó alatt nem azt vetíti előre, hogy feltétlen a minőséget keresné a nagy tömeg. a tesco párizsi hasonlat csak azért volt, hogy érzékeltesse, hogy ott sem...

    de hogy ne örökké csak rinyapina legyek: hiszünk az olvasókban, és hiszünk abban, hogy a mainstreammel ellentétben egyre többen vannak, lesznek, akiknek igenis szempont a minőség, akár kajában, akár életvitelben, akár hardverszájtban. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz z0d1AK #46 üzenetére

    Nem olvastam végig a topikot, de ez a hozzászólás megragadta a figyelmem.
    Én pont nem így tudom a dolgokat. Te, mint hardverapród, láthatod, hol vannak az árak a hardverpiacon, ebből nem nehéz levonni a következtetést a kínálat/kereslet arányt.
    Amúgy valahol írta már Parci, hogy megannyi céggel egyetemben a jelen gazdasági helyzetben a PH is túlélő üzemmódban fut.

    Én itt vagyok a kezdetek óta, bár a regem kicsit később jött, de azért az is elég korai. Emlékszem az akkori cikkek számára, volt, hogy a Prohardveren három naponta jelent meg valami friss. Nagyjából emlékszem, hogyan változtak a szerzők, bár most akkorból csak Fless ugrik be, mint régi tesztelő.

    Az én életemre akkor nagyon komoly hatással volt az oldal, főleg mivel sulit is ebben a témában végeztem. Emlékszem, hogy főiskolai szünetekben ez az oldal volt a téma. :)
    Pozitív értelemben mondva, hozzájárultatok a netfüggésemhez. Bár azóta is benézek ide minden nap, ma már nem mindent olvasok el.
    Nagyon örültem anno az ITCafenak. Bár az oldal nem mindenben váltotta be a reményeim (néha nagyon bulváros címek jelennek meg az oldalon), azóta is szívesen böngészem.

    Keep up the good work!

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • LamerGyuri

    senior tag

    válasz z0d1AK #28 üzenetére

    Itt a két elsiratott képed;nem semmi volt a cucc :Y

    "Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

Új hozzászólás Aktív témák