Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Nem vagyok naív, sőt, egy realistán gondolkodó mérnök - máshogy nem is lehetnék az. Persze, el lehet állítani egy automatizálást, de miért kéne?? Azért, hogy rossz terméket gyártsunk szándékosan? Az ilyen mentalitással dolgozó emberek kezébe nem ad gyártósort nem hogy a mercedesz, de még a a legutolsó kínai gyártó sem. Mindent el lehet rontani, ha akarjuk. De ez már az a fajta megközelítése a dolognak, ami vita tárgyát sem képezheti. Ha egy gyártósorról olyan mercedes-ek vagy panasonic tévék jönnének le és mennének a boltokba, ahol minden egyes illesztés ocsmány, sorjásak az élek, tele vannak fényezési és színezési hibával, nem beszélve a működésről, teszem azt nem lehet bekapcsolni a tévét, vagy nem indul el a motor, hogy csak bagatel hasonlatokkal éljek, akkor szerinted ott folyhat gyártás a jövőben aki ezt előállította?? Lehet igen, csak éppen olyan pereskedések és átszervezés után, hogy naaa...
    Ha bemegy az ember a boltba és armani zakót vesz, akkor az egy dolog, hogy romániába varrják össze egyiket másikat, de nem az fogja érdekelni, hanem, hogy az anyag és a varrás tökéletes-e. Ha nem akkor nem veszi meg és egy két év múlva nem csak ő, hanem lehet senki. Ebben az esetben az armani vagy partnercéget vált és elveszi attól a bizonyos varrodától a munkát vagy beletörődik, hogy ez van és "hol szúrhattuk el" szindróma jön. Gondolom az előbbi, de lehet naív vagyok megint csak. A mercedes vagy audi akkor is itt gyártja majd az autóit nálunk, ha vállalhatatlan lesz a végeredmény?? Úgy húznak el innen mint a sicc és nem fognak magyarázkodni a magyaroknak, hanem kerek perec megmondják, hogy mi van.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Ami a tűrésmezőket illeti, jómagam nem szívesen veszek olyan gyártótól bármit is, ahol az olyan tág intervallumú lehet. Én nem találkoztam sem olyan pana, sem eizó, sem apple, sem semmilyen olyan komoly minőséget tanúsító márkának a termékével, ahol az egyik ilyen illesztésű, a másik amolyan és "jó lesz az kit érdekel" mentalitás sugárzik minden egyes produktumukról. Jaa, és ezeket is Kínában, Malajziában és stb.. helyeken gyártják, nem kizárólag Amerikában, Japánban vagy épp Németországban.

Új hozzászólás Aktív témák