Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Nem fb-specifikusan:

    Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy végeredményben semmi nem fog történni. Most megy a nyavalygás, hiszti stb. de ez egy erőtlen kapálózás európa részéről. Az eu, ahogy eddig elég sokmindenkinek, usákiának is be fog pucsítani a jövőben is, ahogy eddig is tette.

    Pár kivételtől eltekintve a legtöbb nagy technológiai vállalat usákiai. Másrészt, úgyis a felhasználók döntenek, majd pont az eu fogja megmondani a nagy hozzáértésével hogy mi lesz itt a jó. Azért eu-n belül is dolgoznak önző érdekek, nem hiszem hogy nekünk itt olyan húdejólesz, usákiában meg nem...

    Ennek a nagy adatvédelmi botránynak meg az lesz a vége, hogy senki nem tesz majd semmit, az adatgyűjtés ugyanúgy, változatlanul pofátlanul fog menni. Csak annyi különbséggel, hogy Snowdennek hála tudunk róla.

    Ja de, igazából ez egyre rosszabb lesz. Ugye kiderült mi folyik a háttérben és senki nem tett ellene, legalábbis amit én érzek belőle eddig az mindössze annyi, hogy most eu-ból lekérve a lapokat megjelenik minden oldalon egy "az oldal használatával elfogadod hogy sütiket helyezünk el a gépeden" címszóval levesszük-a-felelősséget-a-vállunkról üzenet, meg a gúglinak az a nagy arcba nyomuló cucca. Ok, lehet most kissé túloztam.

    Végsősorban arra gondolok, hogy mivel nem lett nagy botrány a snowden ügyből sem, illetve, pár éve felkapott volt, keresik stb. de nem látom hogy visszafogottabb lenne az adatgyűjtés, sőt mi több azóta egyre jobban súlyosbodott. Mivel a nagyközönség tesz rá magasról (ha egyáltalán tud róla) abból az lesz hogy még tovább fognak menni és olyan országok kormányai is rá fognak állni akik még álmukban se gondolták volna hogy ez ilyen egyszerű és nagyszerű lesz. Azaz remélhetőleg nem kerülünk realtime bajba, ha valami olyat kommentelünk valahová, ami nem tetszik az államnak (szólásszabadság totális eltörlése politikai indokokból).

    Ez most csak afféle brainstorm volt, remélem sosem valósul ez meg még csak halványan sem.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák