Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NagyVillany

    tag

    válasz rootkiller #22 üzenetére

    sztem az Apple gépekre is hasonló hatással lesz, mint bármi más gépre, mert belül a szokásos gyártók cuccai vannak. A kijelzőt is az LG gyártja (iphone és ipadokét is LG, azokban az A4 - A5 proci memória stb pedig samsung).
    Remélem sehol sem lesz drágulás a katasztrófák miatt.

    OFF
    azért is kaptam kedvet ide reagálni, mert ismerős kb 1 hónapja akart imac-et venni és segítettem neki dönteni. Az általa kiválasztott Imac hardverére kértünk ajánlatot 1-2 kiskertől, mailból ideszúrom a kiválasztottat: LG IPS226V-PN 22col FullHD (IPS paneles monitor), i3-550, CSX 4GB DDR3 1333, Asus P7H55, 5670 1GB, 1TB SATA SamF3, LG DVD író, FSP 60APN, Asus ház, Bill+mouse. Ez így áfásan 168.000 Ft volt február elején 3 év garral. Azóta tisztaszoftver win7 stb, és OSX is rajta van hogy barátkozzon vele.

    Most néztem pl XMS oldalon ugyanez a hardver (sőt VGA csak 512MB), HDMI átalakítóval, 3 év garral 521.000 Ft.

    Nos akinek van helye az asztal körül egy kisebb gépháznak, konyít kicsit a PCkhez, és számít hogy mi-mennyi, az ésszerűen 168000-ért veszi 521000 helyett a gépet.

    Lehet biztosan Imacot is venni olcsóbban meg használtan, de ugye ugyanígy nemMacot is lehet olcsóbban erősebbet is szerválni.

    Meg akkor apple az ígyúgy megbizható, ilyenolyan support. 2 kezemen megtudom számolni alma tulaj ismerőseimet, mindegyik szívott a gépével gari időn belül és túl is. Páran közülük bootcampküzdelmek is, azokat alapból kiröhögöm minek erőltetik a windózt hamár applejük van (amúgy erre érthető a válasz, hogy arra akarják használni a számítógépet, amire eddig is szokták apple előtt). Vannak macprotulaj ismerősök is, akik munkára használják a gépet, előttük le a kalappal (sőt az egyik kiadja bérbe másoknak, emellett szervizbehordás kb havonta) de nekik is ott figyel win7es laptop is a mac mellett.

    Ezen az Apple témán biztosan sok topicban rágódnak, én a saját szemszögemből vázoltam fel most így hirtelen, szerintem talán általánosítható a magyar viszonyokra. (az remélhetőleg nem, hogy nálam inkább csak peches almások vannak)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák