Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz peterk #53 üzenetére

    [link]

    Örülök, hogy ismét nem olvassátok amit leírtam.

    Tudom!!!!

    Úgyhogy szvsz hagyjuk ezt a magyar kereskedő harácsol című történetet, mert marha messze van az igazságtól. Az igazság az, hogy a világpiacot tekintve mi egy kis vidéki falu vagyunk. Aki vidéki az tudja, hogy mennyivel nehezebb jó áron beszerezni bármilyen terméket, ill. hozzájutni bármilyen szolgáltatáshoz, mint Pesten. Ugyanez a különbség érvényesül USA, Németország, stb. vs Magyarország viszonylatban is.

    Az igazság az, hogy a világpiacot tekintve mi egy kis vidéki falu vagyunk.

    És mint fogyasztót ez miért is kellene, hogy érdekelljen?

    Aki vidéki az tudja, hogy mennyivel nehezebb jó áron beszerezni bármilyen terméket, ill. hozzájutni bármilyen szolgáltatáshoz, mint Pesten.

    Pont melléfogtál, én egy kisfaluban éltem 14 évet, a szüleim még mindig ott élnek, onnan kerültem fel Pestre 16 évig éltem ott, majd London, pontosan tudom miről van szó, ezt annak mondd, aki törzsgyökeres fővárosi, na neki pontosan fingja nincs arról milyen jó dolga van Pesten....

    Ugyanez a különbség érvényesül USA, Németország, stb. vs Magyarország viszonylatban is

    Hát nem. Londonban pont a múlt héten vettem egy adidas supernova sequence 5 cipőt 50 pound volt na ez Magyarországon: Spuri Véletlenül még akciósan is 100 euro felett, de ha nem akciós, általában nem az, akkor 130 Euro. Na ezt mondd már el, hogy hogyan lehet? Azért a nem vagyunk piac ne legyen magyarázat a dupla árra.....

    USA nagyon más világ össze se keverd Európával.... 0 - 10 % az áfa, és ott sokszor netto áron vásárolsz.

    Erre reagálnék, mert a többi sem igaz, mivel 9 millió, vagy 80 milliio vevő nagyon mindegy..... Nem ez dönti el az árakat, hanem a hozzáállás... Az ne legyen már kifogás, hogy a Nagykernek is vannak költségei ez ki a fenét érdekel? Mindenkinek vannak és?

    Azért pl elmagyarázhatnál pár dolgot, pl: Miért van az, hogy a világpiacon van nem kevés termék, ami nagyjából egy szinten áll árban, Magyarországon elcseszettül drágább mint máshol (Enermax, Jabra, Ruházat, Sport ruházat, Cipők stb, stb, stb) biztosan azért van, mert véletlenül ezek bárhol a világon legalább 30 %-al olcsóbbak mint otthon.

    Sztem is hagyjuk azt, hogy jajjj szegény nagyker persze persze...

    (#51) Trak

    Nagyon néha esetleg van 1-1 jó lehetőség, amikor a nagyker tud sokat keresni, de nem ez a jellemző...
    Egészen másképpen működnek a dolgok és az árazás is, ha tudnád, akkor nem írnál ilyen blődséget:
    "Magyarországon nem szabad semmit venni, mert azonnal minimum 1,5* beüt, amit ráfognak az Áfa-ra, a b-fa-ra meg ki tudja mire.."

    Na látod, ez a része nem érdekel. Az viszont igen, hogy ezt pl: London, Németeknél pontosan 2/3 áron meg lehet venni az esetek 80 %-ban. És nem nagyon fogja senki elmagyarázni, hogy ehhez aztán semmi köze nincs ám a nagykereknek. De van, és hogy miért ilyen árakkal dolgoznak, na az engem nem érdekel, az már viszont igen, hogy nem tőle veszem meg...

    Vagy egészen más területen dolgoztál (esetleg fehér, vagy barna áru, mert azoknál valóban több olyan van, amit írsz, de akkor ne általánosítsunk, ez más terület), vagy máshol másképp működik ez a "körforgás", mint a nagyobb IT disztriknél...

    Most tudnék neked 10 terméket felsorolni, ami Hollandiában a hajóról leszedve még pontosan ugyanannyiba került kettő különböző márkára nézve, mikor elért Magyarországra az egyik már 1,5 többe került... Vajon ki lehet háttérbe (Enermex - Chieftek tápok pl, de sok ilyen van)

    Egyébként meg a nagykernek sokkal több költséget kell kitermelnie, mint azt sokan gondolnák, és ez mellett sokkal kisebb árréssel dolgozik, mint azt sokan gondolják ;)

    Na ez engem nagyon nem érdekel, az viszont igen, hogy milyen áron jutok a termékhez amit veszek...

    Sok embernek az van a fejében amit Te is szajkózol, amit fentebb beidézem, ilyenkor aki tudja mi is a helyzet, az csak mosolyog, mert ez olyan, mint a foci az országban: mindenki nagyon ért hozzá...
    :)

    Ok vegyük így a dolgot, mondjuk hogy nem értek hozzá, de akkor sem nagyon értem még mindig, hogy miért ilyen árakkal dolgoznak... Nem nagyon hat meg, hogy van működési költsége a nagykernek, mindenkinek van....

    Egyébként meg no offense, csak szúrta a szemem...

    Mint írtam én biztosan nem orrolok meg rád, mert aki tudja a saját dolgát hajtja én is, engem meg a magyar árak zavarnak, de ez meg én vagyok...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák