Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    Számomra az a döbbenetes, hogy közel 7 milliárd ember él a bolygón és lassan teljesen veszendőbe mennek a hangszerrel készült zenék is. Ezzel csak annyit akartam kifejezni, hogy bár az elméleti piac folyamatosan nő, a tényleges inkább zsugorodik. Mit csinálnak rosszul Gibsonék és mit csinál jobban akárki? Miért nem akarnak ma a fiatalok hangszeres zenét hallgatni, esetleg hangszeren játszani? Miért lehet olyan generációs ugrás, ahol a fiam csak azért ismeri az lp-t, vhs-t, cd-t, dvd-t mert annak idején gyűjtöttem ezeket és nem is akarok tőle megszabadulni? Persze én is tudom a választ de sajnálom, hogy az olcsó mindent tudó kommersz felé terelődik a világ. Nyilván ezeknek a motyóknak is van létjogosultsága de, hogy teljesen kiszorítsa az "igazit" az durva. Direkt írtam az igazi jelzőt. Szerintem aki nem ivott még igazi fejt tejet csak a hűtést nem igénylő, soha meg nem romló dobozost, az nem is tudja milyen a tej íze. Sőt ha nem próbálja ki, soha meg sem tudja. Így vagyok a zenével is. Én még jártam koncertre, ahol nem dj kevert valamit, valahogy. Hanem végig izzadták a gitárosok, dobosok, énekes. Nemrég a házimozi erősítőmet akartam lecserélni (egy régi huszon pár kilós Nad). Elmegyek a boltba körülnézni, jön a fiam lehetne eladó, hogy segítsen. Elmondom mit szeretnék :Y . A kishaver mutogatott mindenféle hangprojektoros figyfaszt, blutooth-os, wifi-s, akármiket mert, hogy most ezek mennek. Megköszöntem és másnap rendeltem egy hm erősítőt neten, hozzáteszem alig találtam az igényeimnek megfelelőt, ez van. Nagyon sajnálom Gibsonékat, én is szerettem volna venni egy eredetit. Nyilván sokan gondolhatják, hogy nem olcsóak de kézzel készítik őket USA-ban, és rohadt jól szólnak. :C

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz scdlsc #30 üzenetére

    Egyáltalán nem veszem támadásnak a dolgot. Legfeljebb a papa hangzik szarúl. :C Persze elfogadom a világ változását mert szerencsére én is együtt változok vele. Hála a jó égnek ismerek fiatalokat akik még tanulnak valamilyen hangszeren. Igazából a trend érthetetlen, hogy hová tűnnek a "dolgok". Én kivételes helyzetben vagyok mert jómagam és a közvetlen környezetem is - még a tizenéves fiam is - ismeri a gitár, a dob, stb hangját. Ami a világ változásában viszont kifejezetten zavaró az a kommerszesítés. Egy csomó dologban ezt tapasztalom. Itt végképp nem a maradiságom mondatja ezt velem, hanem hallom látom, tapasztalom a különbséget. A mostani fiatal generáció egyszerre van jó és rossz helyzetben emiatt. A jó az az, hogy egyre kisebb méretű, olcsóbb és nagyobb tudású kütyükkel találkozik. A rossz - amit talán nem is tudhatnak -, hogy nem ismerik az "igazit" mert olyat nem láthattak, hallhattak. Ez nyilván nem mindenkire értendő. Én még mindig úgy megyek pl. hangfalat, vagy erősítőt vásárolni, hogy előtte elutazok akárhová, beülök egy hallgató szobába és kb. fél nap alatt eldöntöm, hogy megfelel-e a hangzás az igényeimnek. Hidd el nem egyedi eset ez. Azokban a boltokban, ahol ez a lehetőség adott sokan megfordulnak, még tőlem jóval fiatalabbak is ugyanilyen igényekkel. Erről ennyit. Azért úgy néz ki lesz eredeti Gibsonom :D

    Szegény ember kézzel nőz.

  • komi77

    senior tag

    válasz Kisgépkezelő #39 üzenetére

    Egyet tudok érteni a véleményeddel schawo véleményével kiegészítve. Valahol a két hsz. között lehet az igazság. :)

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák