Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Kisgépkezelő #39 üzenetére

    Igazad van abban amit írtál. De ennek oka van. A Gibsonon az 50-es 60-as évek hangzását keresik. Bármilyen eltérésért gyilkol a vásárlóközönség: nem vásárol. És nem kell nagy dolgokra gondolni: elég ha kijön egy új nyakformával, jön a broáf, meg a soha többet nem veszek Gibsont. Ha kijön egy új hangolókulccsal, megint jön az anyázás, és a hova lett a Gibson. Jön egy könnyített test, és vele érkeznek a telesírt fórumok. És emiatt a Gibsonnak a saját használt piacával kell versenyezni, ami süllyedő eladási mutatókat jelent (hiszen telítődik a piac). És egy Gibson gitár 20 év múlva is Gibson gitár marad. Amivel egyféleképpen lehet versenyezni: folyamatos, non-stop áremeléssel. Persze, értem, hogy ezzel kicsúsznak a saját árkategóriájukból, de ezen a lelki problémán már rég túl vannak. Ezzel együtt természetesen folyamatosan fölfelé értékelődik a használt piacuk is. Még nem volt olyan Gibsonom, amit ne tudtam volna eladni 3-5 éve múlva legalább 30% felárral. Ha mostani 2016-os modellt meghirdetném, 20-30%-kal többet kapnék érte, mint amennyiért vettem.

    Emiatt a Gibson piaca leginkább a Rolexére emlékeztet. Ha a Submarineren, vagy a Datejuston valamit módosítani akarnak, akkor a nyakuknak ugranak, az új Rolexek a saját használt piacukkal versenyeznek, az árakat folyamatosan emelik, mert nincs külső árbefolyásoló tényező, ez pedig felhajtja a használt árakat is.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák