Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulyasa

    őstag

    válasz Memmaao #3 üzenetére

    Tutira nem.
    Viszont - hadd dicsekedjek... ;)
    Márciusban vásárolt F6XP Pro a 21 napból nálam hoz 19-20 napot.
    Éjszaka kivételével mindig hordom. Okosóra mód (BT-al és WiFi-vel), tevékenységkövetés állandóan aktív. Pulzoxit nem használom.
    Hetente négy alkalommal futok vele egy-másfél-két órákat GPS+Glonass beállítással.
    A "takarékos", az "expedition", meg az "ultra-track" stb. módokat még sosem használtam, ezekről nem tudok nyilatkozni.

    Egy-kétszer kipróbáltam zenehallgatást is róla futás közben BT fülessel. Egy 1 órás futás alatt kb. 3 napnyi "töltést" fogyaszt le. (Természetesen, akkor úgy jóval kevesebbet bírt 19-20 napnál.)

    Visszatérve a pulzoxi mérésre...
    Egyszer az egyik Garmin facebookos csoportban megemlítettem én is, mennyire fölösleges funkció a pulzoxi mérés és nem hinném, hogy sokan (ki)használnák...
    Na akkor előkerültek a "hegyikecskék", kaptam a fejemre fűt-fát, hogy hogy képzelem én ezt, meg hogy ők napokat töltenek magaslati edzésen, meg hasonlókon és el nem tudnák képzelni pulzoxi mérés nélkül az edzéstervüket...
    Réteg igény... Hagytam őket a fenébe... :D

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #7 üzenetére

    Mutathatja a bolygók együttállását is meg 1 halom fölösleges infót, attól nem fog jobban menni egy adott sport.
    Volt 1 időszak, amikor pulzusszám tartományú edzést tartottam, ehhez egyetlen megoldást találok megfelelőnek és nagyjából hitelesnek, a mellkaspántot.

    Ezek az órák nagyon erős parasztvakítás, marketinggel sok mindenkit megkajáltattak. Ezt tudja, meg azt. Oké. De minek? Úszni ne menjen el helyettem 3 km-t, meg futni 15-öt?
    Pontosan tudom, hogy hol meg mennyit sportolok magamtól is, amit kell, meg le tudok mérni az órával.

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #9 üzenetére

    Soha nem használtunk okostelefont, pulzustartomány edzést mindig monitoron (akár tablet) figyeltünk az egyesületnél, testsúlycsökkentés vagy diagnosztika alkalmával.
    Az egyesületnél se volt szükség soha ilyen sportórás aktivitásfigyelős bohóckodásra, míg országos vagy olykori nemzetközi versenyre készültünk.
    Mióta egyesületen kívül ráérősebben telnek a hétköznapjaim, azóta játszottam a gondolattal, hogy 'saját magam szórakoztatására' beruházok egy ilyen eszközre. Emiatt került elő a telefon is, hogy a bejárt útvonalat kirajzolva, grafikonnal, szakaszadatokkal utólag megnéztem. Ennek is jó sok értelme. Vagy 2x jót mosolyogtam rajta, azóta se használom.

    Annyira fölösleges még így is ez a sok funkció, hogy landolt a kukában az ötlet. Alvásmonitorozás (?? :D), meg pedálfordulat, lépések száma... Vicc kategória. Meg jelezze, hogy sportolj... Ezt neked kell érezni, és akarni - szeretni menni csinálni. Ha noszogatni kell, megette a fene. Ha magadtól nem csinálod, ezzel se fog menni. :C
    Önfejlesztésre sprint-, kör-, szintidőmérés stb. Mennyiséget egyre feljebb, vagy szintidőt egyre lejjebb. Különféle sportágak válogatása, hogy ne fásuljon be a test. Stb.

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #15 üzenetére

    A-a. Az előző (14-es) hozzászólónak sikerült rátapintani. A 80-as években még nem is éltem, nem hogy ott ragadtam. :DD A sport nem atomfizika, pláne nem a hétköznapokban, amatőr szinten, és nem szükséges hozzá egy adathalom, hogy valami megfelelően működjön. Önismeret. Szerintem.

    Nekem csak volt 1 véleményem - lásd 6-os komment-, de valaki mindig meg akar meggyőzni, hogy az nem úgy van.
    A többi hozzászólásom csak reagálás volt, nem lebeszélés a termékről. Vagy az ehhez hasonló cuccokról. Vegye csak, de használja is sokáig, legalább több embert látnék magam körül. :)
    Ne csak a jól sikerült befektetést mantrázza, hogy elhiggye saját maga is, kell az neki.

    Az a baj, ahogy látom, hogy az ilyet vásárlók nagy része, az elején el van ájulva, dicsekszik, de azt se tudja mi mire való, aztán pár hónap után már a polcon porosodik (munkatársaim). Vagy mint a szomszédom is vesz 1 sportórát, mert neki kell, hogy 2 hetente hogy kocog 3 km-t, és tegye fel bukksira a teljesítményt. Amióta megvette, meg most már jó ha eljár másfél havonta sportolni. :N :F

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #20 üzenetére

    Igen, semmi értelmét nem látom ebben a formában.
    Autós tesztben is leírom, ha valami sokat eszik, de cserébe lomha.

    Miért nem tudnám éjszaka tölteni? Mint amiért a karórákat is egyre hosszabb használati időtartamra kezdték gyártani. Az emberek használni szeretik az órát, nem szervizbe hordani, vagy tölteni.
    Én éjszaka is használom az órát, valamikor többször is felkelek, olyankor jól esik rápillantani mennyi idő van még pihenni.
    Az lenne még durva, ha többet kéne tölteni, mint a telefonom. :C Na annak úgy végképp semmi értelme.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Memmaao #9 üzenetére

    A Garminnál számomra épp a Connect a toronymagasan a leggyengébb láncszem, én nem is értem, miként gondolták - egyszer már összeszedem, miért csapnivaló a UX benne.

    Legutóbb azon forgattam a szemem, hogy ha ékezetes betű van egy tevékenység nevében, akkor azt a desktop kliens keresője nem találja meg. Droidon egyszerűbb, mert ott kereső sincs benne, de legalább filter se, így az évekkel korábbi túrákat pl. úgy lehet megtalálni, ha az ember visszapörgeti az azóta rögzített összes tevékenységet. Végül is mi az a tipikusan párezer elemű lista...

    Őszintén szólva a Strava-integráció mellett szerintem megtehetik sajnos, hogy a GC-t úgy magasról, és ezt szemlátomást meg is teszik.

    [ Szerkesztve ]

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #23 üzenetére

    Valóban mondasz valamit. :C

    Vegyünk egy hegymászókötelet, csináljunk belőle egy vékonyabb, rugalmasabb változatot, élénk színekkel. Kevésbé kap bele a szél, szép színes, mivel vékonyabb tudod használni cipőfűzőnek, karkötőnek, hajfogónak, kulacsfogónak, falidísznek, vagy köthetsz belőle sapkát is akár. Sokoldalú, igaz már csak 4-6 méterig tudod használni mászásra, testsúlytól függően, mert kisebb az ellenállóképessége, de jóval kisebb szakaszokban megfelel eredeti céljának is. Nevezzük el sporthegymászókötélnek

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #25 üzenetére

    Ajajj, na úgy látom betalált a szöveg, kibújt a szög elég rendesen. ;] De miért kell ehhez hisztizni sose értettem :F

    Amúgy ezek az órák pont az a kategória, amit szerintem tényleg bárki könnyedén kifizet pár napi bérből.
    Felelős gondolkodással inkább az a fájó, hogy megannyi elektronikai hulladék, műanyag etc. Nincs már elég így is.
    Minthogy tartósan használható cuccot tennének le az asztalra. :N

  • modulus

    aktív tag

    válasz Memmaao #27 üzenetére

    Így már érthető lenne a stílus. :N
    De azon erősen csodálkozom, hogy ha tényleg ilyen helyen dolgozol, tudnod kellene, nem a mozgástól lesz jobban a társadalom. Sőt, olaj lehet a tűzre. Ha mozgással eléget mondjuk 400 kalóriát, majd a kiégett szervezet kívánja a pótlást és bevisz 800-at rossz minőségű táplálékból. Kettőt visszalép kb.

    A legfontosabb az étrendet kell először helyretenni minden esetben, és ez szakembert kíván nagyon sokszor (nem diéta!). Így lehet viszonylag gyors eredményt elérni, ami nem is csoda, mert 70 százalékban a kaján múlik a normális testtömeg. Aztán majd jöhet a sport az alapvető fittség eléréséhez.

    [ Szerkesztve ]

  • bigaatis

    csendes tag

    válasz Memmaao #25 üzenetére

    te nem orvos vagy, hanem a szakma szégyene, meg úgy általában emberként nulla. egy rossz vicc volt végigolvasni, amiket hadoválsz :(

Új hozzászólás Aktív témák