Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #35193216

    törölt tag

    válasz sb #40 üzenetére

    Pontosan. A faszkönyvre is csak azt viszik az emberek, amit magukkal hoztak, aki alapból hülye, az ott is hülye, legfeljebb csak bátrabban kifejezi önmagát, bár ez is inkább jellemző az anonim oldalakra, mint pl. ez.

    Egyébként a netfüggőség sem előzmény nélküli dolog, általánosítva információ függőségről van szó. Egy jó regényt is nehéz volt letenni az internet elterjedése előtt. Az internet annyiban különbözik, hogy vannak dolgok, amiket végtelenít, a regény véget ér, még a single player játék is általában, de az MMORPG nem.

    De mondhatnám példának Balzacot, aki az általa kitalált világ (Emberi színjáték) függője lett. (Nem csak az információ befogadása, hanem az alkotás is lehet függőség, bármilyen szinten, a folyton facebookon posztoló vagy blogokon lógó is lehet függő.)

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz sb #40 üzenetére

    Nekem nem azzal van bajom,hogy elveszi a szabadidőm,mert vegye el akármi a szabadidőm csak ne hiába...
    Itt azzal van a baj mikor emberek a munkaidejükben és minden más egyéb tevékenységet félretolva faszbúkoznak. De hát ez már megint egy másik emberi sajátos tulajdonság..

    És igen eszközök persze és úgy használja mindenki ahogy akarja.. Én pl most pont sehogy nem akarom használni.. Ez az én egyéni döntésem ugye.. :)

    Megint előjött ez a lehet barlangban is élni,de minek szöveg.. Amúgy igazad van..
    Viszont nem muszáj faszbúkkal élni ahhoz,hogy ne barlangban éljen az ember.. :)

Új hozzászólás Aktív témák