Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simongab

    senior tag

    válasz dabadab #50 üzenetére

    Oktatják EZEKET...és igen, a direktoktatóban! Rögtön kitaláltad! íeszembe jut erről a feleségem története... Néni a buszon a vörös hajú gyerekünkre mutatva mondja...jajj de szép a gyerek haja, én is mindig ilyet akartam....eredetí vagy festett? Mire a feleségem: Persze hogy festett...nem mindig találják el a jó színt de most egész szépre sikerült. Mire a hölgy: hallatlan szemtelenség! Hogy lehet ilyen hülyeségeket beszélni!

    [ Szerkesztve ]

  • simongab

    senior tag

    válasz dabadab #54 üzenetére

    Most lebuktam :( Szoktam ilyenkor a kijózanító GDP grafikont belinkelni, de nem terhelnélek vele :D Gondolom Te a lapostetvekből készültél, így ha a Huawei botrányról vagy a félvezetőgyártásról nincs értékelhető tudásod, nekem meg a lapostetvekkel kapcsolatban vannak kapacitásgondjaim ezért az érdemi vitát berekesztem :D A konkrét nyugodt feltételezést a marhaságot meg ex katedra ...lehet durrogtatni...itt is ott is. Majadj meg lapostetühívőnek :D

  • Kristof93

    senior tag

    válasz dabadab #50 üzenetére

    +1, eszméletlen, hogy miket össze nem hord. Gyűjteni kéne, mert én jót nevettem.

  • simongab

    senior tag

    válasz dabadab #86 üzenetére

    Sajnos Te az elmult 100 év történelméből indulsz ki. Igazad van abban, hogy a térdséget az USA észak kórea segitségével tartja sakkban. De az sem tart örökké...illetve eddig tartott, mert kína gazdasági érdekei és a dinamika amivel a távol keleti országok gazdaságilag összenőnek felülírják a két kórea problémáját...ígondolom nem vitatod el azt a képességüket a kis sárgáknak...hogy a robottechnikában, autóiparban, optikai iparban piacvezetők. Idéznem ugye nem kell... "
    Az amerikai fél a minap kifejtette, hogy az újabb védővámok miatt számos cég Kínából Vietnámba, vagy más ázsiai országokba fog átköltözni, több amerikai cég pedig visszaköltözik az Egyesült Államokba.
    Jelenleg a kínai gazdaság jól fejlődik, az elmúlt napokban egy japán szervezet által közzétett kutatás szerint a kínai piac fontos befektetési piaca a japán cégeknek. Idén az első négy hónapban 6,4%-kal nőttek Kínában a külföldi befektetések, az amerikai vállalkozások kínai befektetései 24,3%-kal nőttek. A kínai–amerikai üzleti szövetség által közzétett 2019-es fehér könyv szerint az amerikai cégek több mint 98%-a szívesen fejlődik a kínai piacon."

    "Tudósítónk jelentése szerint a Kínai Nemzetközi Kiadói csoport (CIPG) és a japán NPO a minap Pekingben ülést tartott a Peking–Tokió Fórum előkészítéséről. Az ülésen úgy döntöttek, hogy a 15. Peking–Tokió Fórum idén október végén Pekingben lesz.
    Idén van a Kínai Népköztársaság megalakulásának 70. évfordulója, ebből az alkalomból a két fél úgy döntött, hogy az idei fórumon a résztvevők eszmecserét fognak folytatni a világ változásáról, tárgyalnak Kína és Japán jelentőségéről Ázsia és a világ békéjének megvédésében, a két ország leendő felelősségéről és a jövőbeni tervekről. Emellett a két fél közös nyilatkozatot is alá fog írni. Jelentés szerint a fórum idején még politikai, külpolitikai, gazdasági és kereskedelmi, biztonsági és média alfórumokat is tartanak.
    A megbeszélés egyik japán résztvevője kifejtette, a Peking–Tokió Fórum célja az, hogy a két ország jobban megismerje egymást, ennek pedig a kulturális kapcsolatok jelentik az egyik legfontosabb részét. Xi Jinping kínai államelnök azt mondta, hogy a különböző kultúráknak leginkább tanulni kell egymástól, ami nagyon helyes gondolat.
    A 15. Peking–Tokió Fórum leendő résztvevői több javaslatot fognak tenni annak érdekében, hogy a két ország közötti kapcsolatok még jobban és stabilan fejlődjenek, és hozzájáruljanak a világ békéjéhez és stabilitásához."

    Bersze vannak bugyuta fórumhuszárok akiket a világ változása hidegen hagy és az itt tárgyalt félvezetőgyártásról és annak történetéről sikncs semmiféle tudásuk. A régi szép idők amikor még minket bojkottált az USA de mégis felépítettük a MEV et és hatékonyak voltunk a félvezetőgyártásban olyannyira hogy az akkori számítógépeket is meg tudtuk építeni akár NEM COCOM listás alkatrészekből is. Ennél most kína sokkal fellettebb és ez e képesséle hogy bármiylen területen a világ bármelyik országát megelőzze bármilyen technológiában ez csak idő kérdése...Tényleg csak a hadiipar lehet a gyenge pont...mert történelmükből adódóan egy védekező típusu nép :D

Új hozzászólás Aktív témák